iştirakidir.

Appscomm L6

Akıllı saat ve bileklik pazarında bulunabilecek en düşük fiyatlı alternatiflerden biri olan Appscomm L6’yı detaylı olarak inceledik. En ucuz fiyat ve en uygun fiyat alternatifleriyle Appscomm L6 modelini Cimri.com’da bulabilirsiniz.
Yazar: Ferhat Verdi 10/11/2015

Akıllı saat ve akıllı bileklik pazarında 2015 yılının oldukça hareketli geçtiği yadsınamaz bir gerçek durumunda. Apple’ın tarihindeki ilk modelini duyurması, Samsung, Motorola, Xiami, Fitbit ve Garmin gibi önde gelen markaların birbirinden iddialı modellerle tüketicileri karşılamaları hem bu aygıtların bilinirliğini artırdı hem de rekabeti. Rekabete agresif fiyat politikaları ile dahil olan üreticiler de var. Bu üreticilerin zarif ve bazen de fütürizm dolu seçenekler sunuşuna tanıklık edildi. İşte bu seçeneklerden biri de inanılması güç fiyat etiketi ile dikkat çeken Appscomm L6. Akıllı bilekliğe yakından bakacağız, tasarımı ve donanım özelliklerini ele alacağız…

Tasarım detayları

Appscomm L6, adeta uzay gemisindeymişsiniz gibi hissettiriyor. Endüstriyel mühendislik harikası bir tasarım çizgisine sahip. Kavisli tasarımı ile birlikte kordonu adeta gelecekten geldiğinizi düşündürüyor. İddialı ve çarpıcı bir görünüme sahip olduğu yadsınamaz bir gerçek. Bununla birlikte malzeme kalitesi için aynı şeyleri söylemek mümkün değil. Fiyatı ile de bağlantılı şekilde oldukça düşük bir plastik malzeme kalitesi söz konusu Appscomm L6’da.

Cihazın büyük bir ekranı ve bileğe takılabilmesi için de klipssiz bir kordonu bulunuyor. Bileğe geçip kalıyor. Yani bir saat tipinde takılmıyor kolunuza. Bir nebze kalın olduğunu bu noktada belirtmek gerekiyor, oldukça feminen renklere sahip olmasının yanında hemen her kolda aynı zariflikte durması zor görünüyor. Bu arada erkekler için kullanımının fazla iddialı olacağını da belirtelim, bu ürün oldukça ‘kadınlara özgü’ bir yapı sergiliyor.

Teknoloji ve kullanım

Ürün, Bluetooth vasıtasıyla akıllı telefonunuzla eşleşiyor; Android ya da iOS olması fark etmiyor. Ardından akıllı telefonunuza gelen çağrıyı Appscomm L6’nızdan da görüyor, dilerseniz bilekliğinizden konuşabiliyorsunuz. Sesli görüşmeler yapılabiliyor, bunun için iki yol var; ilki hoparlörü sayesinde sesi dışarı verebilir ya da kulaklık kullanırsanız sesi sadece siz duyar, öyle konuşursunuz.

Mesajlar ve sosyal medya bildirimleri de akıllı bileklik Appscomm L6’ya geliyor. Adeta kolunuzdaki teknoloji ürünü sayesinde akıllı telefonunuzu cep ya da çantanızda unutuveriyorsunuz. Öte yandan gerek sesli görüşmeler gerekse kullanım açısından sizi bekleyen küçük bir ekranın var olduğunu belirtmek gerek. Yine de oldukça konforlu.

Ekranının çözünürlük değeri fiyatı baz alındığında tatmin edici. Uzun bir bekleme süresine sahip, ancak toplam kullanım süresi pekiyi değil. Yaklaşık 3 saat boyunca Appscomm L6 üzerinden konuşabilirsiniz, ardından pili bitecektir. Cihazda 10 metre mesafeye kadar Bluetooth bağlantısı kopmuyor. Kopunca da size titreşimli bir uyarı veriliyor. Bluetooth 2.1 desteği nedeniyle bağlantıda yakınlık, verimli kullanım için önem taşıyan bir etken durumunda.

Sonuç

Saat fonksiyonu, müzik dinleme gibi özellikleri bulunan cihaz, USB üzerinden şarj oluyor. Kutu içeriğinde USB kablosu ve şarj adaptörü çıkıyor. Bu akıllı bilekliğe dair vurgulanması gereken şey fiyatı olarak öne çıkıyor. Bir şarj kablosu ve adaptörün bile 15 TL olabileceği günümüzde, Appscomm L6 modelinin bu fiyata geliyor olması çarpıcı. Appscomm L6, Gençler ve akıllı saat deneyimi yaşamak isteyenler için oldukça ekonomik bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. En ucuz fiyat ve en uygun fiyat alternatifleriyle Appscomm L6 modelini Cimri.com’da bulabilirsiniz. Cimri, cebinize çalışır.

Ferhat Verdi 10/11/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER