iştirakidir.
Ana Sayfa > İncelemeler > Cep Telefonları İncelemeleri >

500 TL'den Ucuza Satın Alabileceğiniz En İyi 5 Telefon

Eğer telefon satın almayı düşünüyorsanız ve bütçeniz en fazla 500 TL ise, size sunacağımız alternatifleri değerlendirebilir ve telefonlar hakkında fikir edinebilirsiniz.
Yazar: Can Arslan 27/02/2015

Giriş

Telefon satın almaya karar verdikten sonra, internete girip de telefonlar hakkında bilgi almak istediğinizde, genelde en pahalı telefon modelleri ile ilgili detaylı bilgi verildiğini görüyorsunuz. Ancak herkes bu telefonlardan satın almaya ihtiyaç duymayabilir. İkinci bir telefona ihtiyacı olanlar, kardeşine ya da çocuğuna hediye alacak olanlar ya da telefon fazla bütçe ayırmak istemeyenler için de piyasada çok iyi alternatifler var.

Eğer 500 TL ya da daha düşük bir bütçeyle akıllı telefon satın almayı düşünüyorsanız, sizin için hazırladığımız listeyi gözden geçirebilirsiniz.

1. Tercih

Listemizin birinci sırasında, dünyanın en büyük telefon üreticisi konumundaki Samsung'un bir ürünü yer alıyor. Samsung Galaxy S3 Mini, firmanın S3 modeli ile yakaladığı başarının ardından piyasaya sürdüğü, daha küçük ve daha ucuz S3 modeli olarak tanımlanabilir. Tabii donanım yönünden de abisine göre zayıf bir telefon olan Galaxy S3 Mini, yine de birçok kullanıcı için yeterli performans vaat ediyor.

4 inç boyutunda ve 480x800 piksel çözünürlükte bir ekrana sahip olan S3 Mini, 1 Ghz hızında çift çekirdekli bir işlemci ve 1GB Ram ile geliyor. Listemize girebilen S3 Mini modeli 8GB dahili depolama alanına sahip olan model haricinde, daha yüksek fiyat etiketine sahip 16GB dahili depolama alanlı bir S3 Mini modelini de mağazalarda bulmak mümkün.

2. Tercih

Listemize girmeyi başaran ve Windows işletim sistemine sahip tek akıllı telefon olan Nokia Lumia 820, rakiplerinden farklı bir işletim sistemi deneyimi sunuyor. Diğer Nokia modelleri gibi rengarenk kapakları ile özellikle gençlerin ilgisini çekebilecek bir telefon olan Nokia Lumia 820, donanım özellikleri ile giriş seviyesi bir telefondan beklenen tüm görevleri rahatlıkla yerine getiriyor.

Çift çekirdekli 1.5 Ghz hızında bir işlemci, 1GB Ram ve 8GB dahili depolama alanına sahip olan telefon, 4.3 inç boyutunda ve 480x800 piksel çözünürlükte bir ekranla geliyor. Cihazın en dikkat çeken yönü ise, Carl Zeiss imzalı kamerası. 8 megapiksel çözünürlükteki kamera, kendi sınıfı dikkate alındığında, Nokia Lumia 820'nin çok başarılı sonuçlar yakalamasını sağlıyor.

3. Tercih

Rakiplerine göre "Yeni" sayılabilecek bir model olan Asus Zenfone 4, Tayvanlı üreticinin popüler telefon serisi olan Zenfone serisinin en düşük fiyatlı olan üyesi konumunda. 4 inç boyutunda ve 480x800 piksel çözünürlükte bir ekrana sahip olan Zenfone 4, rakipleri ile benzer bir ekran deneyimi sunuyor.

Intel tarafından geliştirilen çift çekirdekli ve 1.2 Ghz hızında Atom işlemciye sahip olan Zenfone 4'te 1GB Ram yer alıyor. 4GB ve 8GB olmak üzere iki farklı dahili depolama seçeneği sunan telefonun her iki seçeneği de 500 TL'nin altındaki fiyat etiketleri ile uygun birer çözüm oluşturuyor.

4. Tercih

Uygun fiyatı, görece yüksek performans ile buluşturan HTC Desire 310, firmanın giriş seviyesi için geliştirdiği ve birçok uygulamayı başarılı bir şekilde çalıştıran uygun fiyata sahip modeli. 4.5 inç boyutundaki ekranı 480x800 piksel çözünürlükte görüntüler sunuyor.

Cihazda Mediatek tarafından geliştirilen 4 çekirdekli ve 1.3 Ghz hızında işlemci, 1GB Ram ve 4GB dahili depolama alanı yer alıyor. Düşük olan dahili depolama alanını, hafıza kartı desteği kapatmaya çalışan telefonun kamerası 5 megapiksel çözünürlükte ve giriş seviyesi için yeterli bir başarı yakalıyor.

5. Tercih

Listemizin 5. sırasında yer alan telefon ise, yerli bir firma olan General Mobile tarafından ithal edilen Discovery Mini 2 modeli. Uygun fiyatı ve giriş seviyesine göre yüksek donanım seviyesi ile öne çıkan Discovery Mini 2, 4 çekirdekli, 1.3 Ghz hızında işlemci, 1GB Ram ve 8GB depolama alanına sahip.

Cihazda yer alan 8 megapiksel çözünürlüğündeki kamera, giriş seviyesi bir telefonun kamerasından beklenenleri karşılayabilecek güçte.

Sonuç

Listede yer alan tüm telefon modelleri fiyatlarına göre başarılı sonuçlara sahip ve kendilerini kanıtlamış modeller. Ucuz akıllı telefon arayan ve kararsız kalanlar bu listedeki herhangi bir telefonu satın aldıklarında, beklentilerini yüksek tutmamak kaydı ile satın aldıkları  cihazdan memnun kalacaklardır.

Not: Listede yer alan akıllı telefonların fiyatları sabit olmadığı ve döviz kurlarından etkilendiği için, zaman içerisinde değişiklikler olabilir.

Can Arslan 27/02/2015
Hem konuşmayı hem de yazmayı sever. Teknoloji hakkında yazıyor olsa da, teknolojiyi takip edemeyecek kadar yoğun bir şekilde gezebildiği bir hayat yaşamaya çalışıyor.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER