Evlerin oturuma odaları, ofislerin bekleme salonları, balkon ya da terasların dinlenme köşeleri, restoranların konforlu alanları ikili koltuklarla dekore edilebilir. İki adet oturma alanı bulunan iki koltuklar, genellikle en rahat oturma biçimini sunan ünitelerdir.

İki Koltuk Kullanım Alanları Nelerdir?

İkili koltukları, kumaş ve tasarım özelliklerine göre farklı alanlarda değerlendirebilirsiniz. Metre karesi küçük olan oturma odalarında iki adet ikili koltuğu kullanarak hem konforlu hem de kullanışlı bir alan elde edebilirsiniz. Benzer şekilde böyle küçük alanlar için koltuk alırken açık renkler tercih etmeniz, kolçak, sırt ve minder alanları çok geniş olmayan ürünleri seçerek oturma kısmının geniş olmasını önemsemeniz faydalı olabilir. Geniş ve yüksek tavanlı salonlarda ise durum tam tersidir. Böyle alanlarda ne kadar heybetli koltuklar kullanılırsa o kadar iyi bir görünüm elde edilir. İkili koltuklar ofislerde, restoran, kafe tarzı mekanlarda ve bahçe ya da teraslarda da kullanılabilirler. Ofis için ya da ortak kullanım alanları için alınacak iki koltuklarda suni deri, deri benzeri kumaşlarla kaplanmış ürünleri tercih etmek temizlik ve bakım açısından faydalı olabilir. Bir tür ikili koltuk modeli olan Josephine koltuklar da yatak odası ve salon pencere kenarlarında çok şık bir etki yaratırlar. Eğer büyük bir yatak odasına sahipseniz pencere kenarına bir Josephine koltuk modellerinden koyarak çok şık bir dekorasyon etkisi elde edebilirsiniz.

Bahçe İçin İki Koltuk Kullanılabilir mi?

Eskiden bahçelerde sandalye, tabure ya da divan kullanımı çok yaygınken şimdi daha konforlu olan koltuklar tercih edilmeye başlandı. Elbette evlerde kullanılan sandıklı, yastıklı koltuklar bahçeler için uygun değil. Zira, bunların aralarına yaprak ve böcekler gireceği için çok sık temizlenmeleri gerekecektir. Ancak Rattan koltuklar ve Siesta ikili koltuklar bu konuda çok konforlu bir çözüm sunabiliyorlar.

Uygun Fiyatlı İkili Koltuk Modelleri Hangileri?

Ucuz ikili koltuk almak için cimri.com mağazalarını ziyaret edebilirsiniz. Cimri, onlarca mağazanın ürünlerini fiyatlarıyla birlikte ekranınıza yansıtarak, size kolayca ürün ve fiyat karşılaştırma imkanı sunar. 3A Mobilya, Delcatu, Siesta, Nav Decoration gibi markaların ürünlerine avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.