Hakan Plastik, Kale ve Verve marka hortum bağlantılarını en uygun fiyatlarla cimri.com sitesinde bulabilir, bağlantı elemanlarını kolayca karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız ürünün satışını yapan online mağazaları sizin için gezerek, en uygun fiyatlı ürünleri bulmanıza yardımcı olur.

Hortum bağlantıları, sulama verimini nasıl artırır?

Hortum çıkışlarına takılan hortum bağlantıları, suyun akışının kalitesini artırmaya yarar. Genellikle kolaylıkla çıkartılıp takılabilir ve ele oturabilir özelliktedir. İçerisinde genellikle kelepçe somunu bulunur, bu da suyun kapatıldığında yüksek basınçlara dayanabilmesini sağlar. Hortumun çıkışlarına aksesuar bağlamak ve değiştirmek için stoplu hortum adaptörü kullanılabilir. Stoplu olma özelliği, adaptör çıkartıldığında su akışının durması ve takılınca tekrar başlamasından kaynaklanır. Böylece hortum ucu değiştirilecekse musluğa gidip suyu kapatmaya gerek kalmaz. Ayrıca bahçe sularken, su şiddetini ayarlamak, su akışını kesmek ve sulama tipini değiştirmek hortum sulama başlıkları ile mümkündür. Stoplu hortum aksesuarları da bu noktada fayda sağlar. Hortumu musluğa bağlamak için de bağlantı elemanları kullanılır. Hortum ucu direkt olarak musluğa takılırsa, büyük veya küçük gelebilir, hortumda yırtılma oluşabilir. Hortumu musluğa sabitlemek için hortum kelepçesi de kullanılabilir, ancak bunlar çoğu zaman geçici çözümler olur. Hatta siz bahçeyi sularken, su akışı birden kesilebilir, baktığınızda hortum ucunun musluktan çıkmış olduğunu görürsünüz. Bu gibi durumları yaşamamak adına, hortumunuzu, musluk bağlantısı ile bağlayabilirsiniz. Böylece su akışını daha verimli kullanmış ve daha rahat sulama yapmış olursunuz. Belirli bölgelerde, hortumların katlanmasını önlemek adına plastik dirsekler de kullanılabilir. Bu dirsekler, hortumun dönüş yapacağı yere takılır ve kırılmadan su akışının sağlanmasına yardımcı olur. Hortum kırıldığı veya katlandığı zaman su akışı çoğu zaman kesilir veya muslukta bir musluk bağlantısı yoksa, basınç nedeniyle hortumun ucu musluktan çıkar. Tüm bunları önlemek adına, hortum aksesuarlarını kullanabilirsiniz.

Hortum bağlantı aksesuarlarının fiyatı ne kadardır?

En ucuz hortum bağlantılarını, cimri.com sitesinde, bahçe sulama kategorisi altında yer alan, hortum bağlantıları sekmesine tıklayarak görüntüleyebilir, ürünleri karşılaştırabilirsiniz. Dilerseniz, incelediğiniz ürün üzerindeki ‘fiyat alarmları’ sekmesini aktif konuma getirerek, indirim ve fırsatlardan da haberdar olabilirsiniz.