Kitap Hiciv - Mizah

En Ucuz Kitap Hiciv - Mizah Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Markalar
Marka
Kitap
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Hiciv sanatı ne demektir?

Hiciv, yergi sanatıdır. Pir Sultan Abdal, Nefi, Köroğlu, Nabi, Namık Kemal, Şair Eşref, Tevfik Fikret, Rıza Tevfik, Mehmet Akif Ersoy, Neyzen Tevfik, Aşık Veysel, Nazım Hikmet, Orhan Veli Kanık hiciv ustalarına örnek olarak verilebilir. Bir kişiyi veya grubu, ahlak kurallarının dışına çıkmadan, iğneleyici sözler ve alaycı ifadelerle yerme sanatıdır. İlk örneklerine, söz sanatları ve retorik alanında birçok eser veren Eski Yunan’da rastlanır. Divan edebiyatında hiciv şiirleri ve halk edebiyatındaki taşlama şiirleri bu sanata verilebilecek örneklerdir. Neyzen Tevfik ve Bağdatlı Ruhi’nin eserlerinden bazıları en ünlü hiciv eserleridir. Bu konuda araştırma yapıyor ve konuya ilgi duyuyorsanız, en ucuz hiciv örnekleri kitaplarını Cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Mizah nedir? Kısaca tanımlayalım…

Mizah, insanların bir arada yaşamaya başladığı dönemlerden itibaren ortaya çıkmış, konuşma ve yazı dilinin gelişmesi ile birlikte bir güldürü sanatı haline gelmiştir. Mizah, insanın mizacından ortaya çıkan bir sanattır. Bazı insanlarda mizah anlayışı yoktur. İnsanları güldüren, konuşma, karikatür ve yazılar mizaha örnek olarak verilebilir. Mizah yapanlar, herkesin baktığı olaylara, durumlara bakar, ancak farklı yorumlarlar. Mizahın sinir dili programlamadaki adı ‘bozmadır.’ Yani zihin, almış olduğu veriyi, bozarak işler. Bu da ortaya güldürücü ve eğlendirici karikatürler, yazılar ve konuşmalar çıkartır. Genellikle epifani oluştururlar. Yani beklenmedik, bilinmedik ve tahmin edilemez olması epifani yaratır. Bu da insanları güldürür. Türk mizah ustalarına örnek olarak Rıfat Ilgaz’ı, günümüzde en bilinen mizah ustası olarak da Cem Yılmaz’ı verebiliriz. Mizah konusunda ilgi duyuyor ve kaynaklar konusunda araştırma yapıyorsanız, en uygun fiyatlı mizah kitaplarını Cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Hiciv ve Mizah kitapları nerede bulunur? Fiyatları ne kadardır?

Hiciv ve mizah konusunda araştırma yapıyor ve ilgi duyuyorsanız, bu alanda yararlanabileceğiniz kaynakları, Cimri.com sitesinde, edebiyat kategorisi altında yer alan, mizah sekmesine tıklayarak görüntüleyebilir, ürünleri listeleyerek karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız ürünün satışını yapan online alışveriş sitelerini sizin için gezerek, en uygun fiyatlı alternatifleri bulur ve tek tıkla ekranınıza getirir. En ucuz hiciv ve mizah kitaplarını Cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.