HDD (HARDDISK) KUTULARI NASIL SATIN ALINIR?

HDD kutusu nedir, ne işe yarar?

Son yıllarda, bilgisayarların hayatımıza gittikçe artan oranda entegre olması, bilgisayar üzerindeki verilerin silinmeye karşı korunması, harici olarak çalıştırılabilmesi ihtiyaçlarını gündeme getirdi. HDD kutuları, tam da bu ihtiyaca karşılık vermek amacıyla üretildi. Harici harddiskleri, bilgisayarın USB girişinden bağlayarak kullanmamızı veya sabit harddiskinizi taşınabilir hale getirmenizi sağlayan kutulardır. SATA/IDE harddiskleri, usb yardımıyla bilgisayara bağlanabilir. SATA harddiskleri, yeni çıkan bilgisayarlarda, IDE ise daha eski bilgisayar modellerde bulunuyor. Harddisk tipinizi, çıkışlarını inceleyerek anlayabilirsiniz. IDE olanlar, genellikle tek çıkışlı, SATA olanlar ise birden fazla çıkışlı olmaktadır. HDD kutuları, yüksek performanslı depo ve yedek alma işlemleri konusunda fayda sağlar. Bilgisayarınızın işletim sistemi çökmüşse, verilerinizi hdd kutusu sayesinde koruyabilir, işlemlerinize farklı bilgisayarlardan devam edebilirsiniz. Notebook ve masa üstü bilgisayarlar için farklı inçlerde hdd kutuları kullanılır. HDD kutunuzu, harddisk boyutunuza göre seçmelisiniz. Bu boyut harddiskinizin üzerinde yazar. Harddisk boyutları genellikle 2,5 inç veya 3,5 inçtir. 3,5 inç olan, daha büyüktür. SDD disk alan kişiler, genellikle bir süre sonra hdd kutusuna da ihtiyaç duyar.

HDD kutusu nasıl takılır?

HDD kutusunun kullanımı ve montajı çok kolaydır. Öncelikle USB bölümü, harddiske takılır. Daha sonra harddisk kutunun içine yerleştirilir. Son olarak da üzerindeki vidalar sıkıştırılır. Böylece HDD kutusu kullanıma hazır hale gelir. HDD kutunuz sayesinde artık harddiskinizi yanınızda taşıyabilir, işlemlerinizi başka bilgisayarlar üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi, bir bilgisayar uzmanına ihtiyaç duymadan, kendiniz de kolayca yapabilirsiniz.

HDD kutusu fiyatı ne kadardır?

HDD kutuları fiyatları, marka, model ve özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Dark, Frisby, Everest, Redrock, LogiLink, Orico, Akasa marka HDD kutuları, bağlantı destekleyici aparatlar, çeşitli alternatifleri ve en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesi üzerinde yer almaktadır. Ayrıca ürünlerin garanti kapsamları ve süreleri da sitede yer almaktadır. Cimri.com sitesini inceleyerek, ürünlerin fiyat ve özelliklerini karşılaştırabilir, en uygun fiyatlı ürünü satın alabilirsiniz. Ürün fiyatları, kampanyalar doğrultusunda değişkenlik gösterse de anlık fiyat indirimlerinden fiyat alarmları sayesinde haberdar olabilirsiniz.