HAVLULUK NEDİR?

Havlular, banyo, el yüz yıkama, bulaşık, deniz sonrası gibi işler sonrası kurulanma amacıyla kullanılan eşyalardır. Yumuşak ve ağartılmış iplikten dokunmuş olmaları, havlulara emicilik özelliğini kazandırır. Ülkemizde, el işlerine meraklı bazı hanımlar, satın aldıkları havlulara, havlu kenarı motifleri ile süslemeler yaparlar. Bu ürün, üzerine havlularımızı asmaya yarayan bir tür eşyadır. Isıtmalı olan havluluklara havlupan / petek havluluk denir. Havlupan üzerine, çamaşırlar ve havlular asılabilir. Banyonun dekorasyonu ve metrekaresine göre, çeşitli havluluk modelleri kullanılır. En uygun fiyatlı ürünler, cimri.com sitesinde mevcuttur. Penta, Mabello, Artema, Çelik Banyo, Proted, Tekno Tel, Serel marka havlulukları, en avantajlı fiyatlarla almak için, fiyat alarmlarını aktifleştirebilir, ürünlerinizi, cimri.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Havlu asmaya yarayan ürün modelleri nelerdir?

Vakumlu model, matkaba ihtiyaç duyulmadan monte edilebilen ürün modelidir. Banyo veya mutfaklara istenilen şekilde monte edilebilir. Havlu rafları, otel banyolarında sıklıkla kullanılır. Genellikle küvet, jakuzi ve duş kabinlerinin üstlerine konulur. Havlu rafına yerleştirilen havlu, duş sırasında yukarıda kaldığı için ıslanmaz, be banyo sonrası kolaylıkla erişilebilir. Döner modelin, ikili veya tekli askılı olan alternatifleri mevcuttur. Üzerine asılan askı, 180 veya 360 derece dönebilir, böylece üzerine asılan havluya rahatlıkla erişilir. Bölmeli ürünler, iki veya üç bölmeden oluşur. Böylece her katına farklı bir havlu asılıp, kullanılabilir. Kağıt peçeteler için üretilmiş modellerinde ise, ürünün bir ucu açıktır. Bu sayede, kağıt havlu bittiğinde kolaylıkla değiştirilebilir. Ayaklı ürünler ise, banyo içerisinde, istenilen yere yerleştirilebilir. Bir ayak üzerinde bulunan ürün, kolaylıkla taşınabilir, istenildiğinde yeri değiştirilebilir. Havluluk sepetleri / kutusu ise genellikle küçük el havluları için kullanılır. Bunların dışında, elips / yuvarlak / halka şeklinde, ortasına tek bir havlu asılabilen, duvara veya dolaplara monte edilebilen ürün modelleri de vardır. Ürünleri duvara monte etmek için gerekli olan askıları, genellikle ürünlerle birlikte, ambalaj içerisinde verilir. Bunlara ilaveten, yapıldığı malzemeye göre, ferforje, kromaj, ahşaptan üretilmiş farklı alternatifleri de vardır.

Havlu asma aracı nasıl yapılır?

Ürünlerin yapıldığı malzemeler, paslanmaz çelik, krom, ahşap veya ferforje materyalden, üzerine havlu asmaya yardımcı olacak şekilde üretilmektedir.
/havluluk