• Banyo tekstili kategorisinde bulunan bornoz ve havlu takımları , herkes için kullanışlı ve duştan sonra sarılarak yumuşaklığını hissettiği ürünlerden biridir. Cimri’de Cotton Box, Taç, Gold Case, İrya, Altınbaşak gibi onlarca markanın içerisinde size en uygun bornoz takımlarına ulaşabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

  • Bornoz takımı seçimleri nasıl yapılır?

    Sıcak ve rahatlatıcı bir duş sonrası en çok aranan ürün bornoz takımlarıdır. Yumuşak yapıları nedeni ile içinizi ısıtan bornoz takımlarını seçerken de göz önünde bulundurmanız gereken belirli noktalar bulunmaktadır. Öncelikle bornoz takımınızı nerede kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Bunun nedeni evde kullanılacak bornoz takımları ile spor salonlarında kullanabileceğiniz bornoz tipleri arasında farklar bulunacaktır. Bornoz takımı seçimlerinde öncelikle dikkat edilmesi gereken noktalardan ilki bornoz takımının kalitesi ve ham maddesidir. Bornoz takımı seçimlerinde tercihinizi birinci kalite havludan üretilmiş bornoz takımlarından yana kullanırsanız hem uzun ömürlü bir kullanım sağlar hem de cildinize gelebilecek zararlardan kaçınırsınız. Bornoz takımlarında birkaç farklı havlu tipi göze çarpmaktadır. Bunlardan ilki %100 pamuktan üretilen bornoz takımlarıdır. Pamuk bornoz takımları en fazla emiciliğe sahip modeller olduklarından, banyo sonrası kullanım açısından daha uygun olacaktır. Bir diğer havlu tipi ise bambu karışımlardan oluşan bornoz takımlarıdır. Bambu bitkisinin posası ile üretilen bu bornoz takımları koku giderici özelliğe sahiptir ve uzun yıkama sonucunda bile anti-bakteriyel özelliğini kaybetmez. Son olarak organik pamuktan oluşan bornoz takımları doğaya zarar vermediğinden tercih edilmektedir. Bornoz takımınızı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer unsur ise bornoz takımınızın modeline karar vermektir. Boyunun nasıl olacağı veya ağırlıklarına tercihleriniz doğrultusunda karar vermeniz gerekmektedir.

  • Bornoz takımları nasıl yıkanmalıdır?

    Bornoz takımları kalitelerine göre farklılıklar gösterdiğinden ömürleri de kalitelerine göre değişiklik göstermektedir. Bornoz takımlarınızı doğru ısıda yıkamak, uzun ömürlü kullanımı da beraberinde getirecektir. Bornoz takımlarını yıkarken yapılan temel yanlışlıklar yüksek ısıda yıkanmasıdır. Ancak bornoz takımının yüksek ısıda yıkanması yumuşaklığının gitmesine ve kullanım ömrünün kısalmasına neden olmaktadır. Bu nedenle bornoz takımlarınızı düşük ısıda yıkamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Bornoz takımınızın her zamanki yumuşaklığını saklamak için de çamaşır makinesine yumuşatıcı eklemeniz gerekmektedir.

    Size en uygun bornoz takımı modellerine Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile dilediğiniz bornoz takımına kolayca sahip olabilirsiniz.