iştirakidir.

ZTE Star 3 4K Ekranla Gelebilir

ZTE’nin geçtiğimiz günlerde görseller sızdırılan Star 3 modelinin 4K çözünürlüğündeki ekranla gelebileceği iddia edildi.
Yazar: Ömer Balk 10/06/2015

ZTE Star 3 modeli geçtiğimiz hafta sızıntıya uğramıştı. Görüntüleri sızdırılan telefonun detaylarıysa yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. İddialara göre ZTE Star 3 4K çözünürlüğündeki ekranla gelebilir. Eğer bu iddia doğru çıkarsa ZTE, dünyanın ilk 4k çözünürlüklü ekrana sahip akıllı telefon modeline imza atmış olacak.

Çinli teknoloji devi ZTE’nin çalışmalarıyla ilgili çok fazla detay bulunmasa da, Star 3 modelinde 5.5 inç boyutundaki 3840x2160 piksel çözünürlüğündeki ekranın kullanılacağı iddia ediliyor. 806 ppi piksel yoğunluğundaki ekranın, geçtiğimiz aylarda Sharp’ın duyurduğu ekranla eş değer olacağı tahmin ediliyor. Belki de ZTE ve Sharp bir birlikteliğe imza atmış olabilir. Ancak şuan için eldeki bilgilerle bunları doğrulayabilmek mümkün değil.

Sharp’ın duyurduğu 5.5 inç boyutundaki 4K LCD ekran, 806 ppi piksel yoğunluğuyla inanılmaz bir çözünürlük sunuyor. Akıllı telefonlar için geliştirilen ve IGZO teknolojisiyle üretilen ekranın, en erken 2016 yılında kullanıma sunabileceği açıklanmıştı. Özel kristal yapısını kullanan TFT panelin, düşük enerji tüketimi sunamayacağı ancak ekranın daha güçlü olacağı da duyurulmuştu.

4K çözünürlüklü 5.5 inç boyutundaki ekran kullanacak olan ZTE Star 3 modelinde kimlerle çalışacağı şuan için belli değil. Eğer Çinli üreticilerden destek alınacaksa, telefonun kalitesiyle ilgili soru işaretleri şimdiden oluşmaya başlamış durumda. Sızdırılan bilgiler ZTE tarafından doğrulanmış değil. Bakalım ZTE nasıl bir sürprizle karşımıza çıkacak.

Ömer Balk 10/06/2015
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER