iştirakidir.

Xiaomi Sanal Gerçeklik İşine Giriyor

Xiaomi firması, Mi VR Play adlı sanal gerçeklik gözlüğünü tanıttı.
Yazar: Hakan Sülün 05/08/2016

Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi, son zamanların en popüler teknolojilerinden biri olan sanal gerçeklik pazarına dahil olmayı planlıyor. Firma bu alanda ilk ürünü olan Mi VR Play adlı akıllı telefon uyumlu sanal gerçeklik gözlüğünü tanıttı.

Mi VR Play, sahip olduğu ilginç telefon yerleştirme mekanizması sayesinde bugün piyasada hali hazırda satışta olan Samsung Gear VR ve benzeri diğer sanal gerçeklik gözlüklerinden farkını konuşturuyor. Bugün piyasadaki sanal gerçeklik gözlüklerinin büyük bir çoğunluğu telefonu monte edebilmek için plastik materyalden yapılma klipsli mekanizma kullanırken, Mi VR Play’de elastan liften yapılma fermuarlı bir yapı tercih ediliyor.

Firmanın iddiasına göre tercih ettikleri elastan lif, uzun süreli kullanımlarda büyük rahatlık sağlıyor ve esneyebilen yapısı sayesinde 4,7” ila 5,7” ebatları arasında her tip Android akıllı telefonu ile kullanılabiliyor.

Xiaomi, Mi VR Play’i kullanıcıların kendi zevklerine göre tercih edebileceği birkaç farklı renk ve tasarımla satışa sunmayı planlıyor. Gözlüğün fiyatı hakkında henüz resmi bir bilgi gelmiş değil ancak dedikodulara göre 10 dolar gibi oldukça düşük bir fiyat etiketinden satışa sunulacağı söyleniyor. Ne zaman satışa sunulacağı da ne yazık ki henüz bilinmiyor.

Hakan Sülün 05/08/2016
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER