iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Cep Telefonları Haberleri >

Xiaomi Sağlık İstasyonunu Duyurdu

Çinli telefon üreticisi Xiaomi, kullanıcılarının kan basıncı ve diğer bazı kan değerlerini ölçen cep telefonu istasyonunu duyurdu.
Yazar: Can Arslan 01/12/2014

Xiaomi, birkaç hafta önce iHealth Labs'a 25 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirdi ve bir süreden beri üzerinde çalıştığı bazı sağlık cihazlarını tanıttı. Çinli firmanın tanıttığı cihazlardan bir tanesi de, akıllı telefonunuzu sağlık ocağına çeviren bir telefon istasyonu. Xiaomi, bundan kısa bir süre önce duyurduğu fitness bilekliği sonrasında akıllı cihazlar ve bu cihazlar üzerinden çalışan sağlık uygulamalarına olan ilgisini artırdı ve yatırım yapmaya başladı.

Xiaomi'nin geliştirdiği bu istasyon başta Çin Halk Cumhuriyeti'nde satışa sunulacak. 199 Yuan (yaklaşık 70 TL) fiyat etiketiyle piyasaya çıkması beklenen istasyon, daha sonra diğer ülkelerde de satışa sunulacak.

Telefondaki bir uygulamaya bağlı olarak çalışan istasyon sayesinde kan basıncı (sistolik ve diastolik kan basınçları dahil) ve kalp ritm sensörü gibi çeşitli ölcümler yapılabiliyor. İstasyona bağlı olan bir de ped bulunuyor. Bu pedi kolunuza bağlayıp, tansiyon gibi çeşitli sağlık bilgilerine ulaşılabiliyor.

Xiaomi yetkilileri, bu istasyonun özellikle yaşlı kullanıcılar arasında popüler olacağını düşünüyorlar. Cihazla senkronize şekilde çalışan uygulama sayesinde, yapılan ölçüm sonuçlarını diğer kullanıcılarla ya da doktorlarla paylaşmak da mümkün oluyor.

Can Arslan 01/12/2014
Hem konuşmayı hem de yazmayı sever. Teknoloji hakkında yazıyor olsa da, teknolojiyi takip edemeyecek kadar yoğun bir şekilde gezebildiği bir hayat yaşamaya çalışıyor.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER