iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Cep Telefonları Haberleri >

Xiaomi 3 Ayda 1 Milyon Bileklik Sattı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, 3 ay önce piyasaya sürdüğü uygun fiyatlı akıllı bileklik ile iyi bir çıkış yakaladı ve 1 milyon bileklik sattı.
Yazar: Can Arslan 02/12/2014

Xiaomi markası ülkemizde henüz pek bilinmese de, özellikle Çin'de önemli pazar payına sahip bir teknoloji üreticisidir. Her sene milyonlarca akıllı telefon ve tablet satan firma, bundan birkaç ay önce ilk akıllı bilekliğini piyasaya sürdü. Firmanın son akıllı cihaz serisi olan Mi grubunda yer alan Xiaomi Mi Band adlı akıllı bileklik, diğer firmaların piyasaya sürdüğü ve yüzlerce dolarlık fiyat etiketine sahip ürünlere inat sadece 12,5 dolarlık fiyatıyla Çin pazarında patlama yaparak 3 ayda 1 milyon adetlik satışa ulaştı.

Henüz sadece Çin'de satışı gerçekleştirilen Xiaomi Mi Band, diğer birçok Xiaomi ürünü gibi bir süre sonra diğer ülkelerde piyasaya sürülebilir. 12,5 dolarlık fiyat etiketine rağmen, pahalı akıllı bilekliklerin yapabildiği birçok işlemi gerçekleştirebilen Mi Band, temelde fitness uygulamaları için geliştirilmiş bir model.

Xiaomi Mi Band piyasaya çıktığı günden beri fiyatı ve günlük satış rakamları ile teknoloji haberlerine konu olmuştu. Bluetooth bağlantısı ile akıllı telefonlara bağlanabilme, fitness uygulamalarını başarılı bir şekilde çalıştırma, 30 günün üzerindeki şarj süresi ve 12,5 dolarlık fiyatı Xiaomi Mi Band'i bir anda dünyanın en çok satılan akıllı bilekliği konumuna getirdi.

Can Arslan 02/12/2014
Hem konuşmayı hem de yazmayı sever. Teknoloji hakkında yazıyor olsa da, teknolojiyi takip edemeyecek kadar yoğun bir şekilde gezebildiği bir hayat yaşamaya çalışıyor.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER