iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Oyun Konsolları Haberleri >

Xbox One S’i Laptopa Dönüştürdüler

Xbox One S, Xbook One S adlı kendi ekranına sahip bir laptopa dönüştürüldü.
Yazar: Hakan Sülün 12/08/2016

Microsoft, E3 2016’da tanıttığı daha ufak formdaki bir Xbox One konsolu olan yeni Xbox One S oyunun konsolunu, geçtiğimiz günlere satışa çıkarmaya başladı. Xbox One S, boyutuna kıyasla sunduğu özellikleriyle zaten oldukça ilgi çekici bir konsoldu ancak ünlü mod geliştiricisi Edward Zarick bunu bir adım daha ileri götürdü.

Zarick, Xbox One S konsolunu, 720p çözünürlüğündeki 19” ekrana sahip bir kasanın içine sığdırıp cihazı tamamen portatif bir forma sokmayı başardı. Kendisinin Xbook One S adını verdiği konsol, teknik olarak yüzde yüz portatif sayılamaz. Zira cihaz kendi bataryasına sahip olmadığından, fişe bağlamadan oyun oynamak mümkün olmuyor. Ancak prize takmanın mümkün olduğu her hangi bir yerde en azından montör ya da televizyona bağlama ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Xbook One S’i alanlar, yalnızca dahili monitörden oynamak zorunda da değiller. Cihazın kasasının üzerinde yer alan 4K HDMI çıkışı sayesinde standart Xbox One S konsolları gibi de kullanılabiliyor.

Zarick, oyun konsollarını laptopa çevirme konusunda oldukça deneyimli biri. Kendisi daha önce PlayStation 4’ü PlayBook 4 adlı cihaza çevirmiş ve Xbox One’ı da Xbook One’a çevirmişti. Hatta aşağıdaki videoda Xbook One ile Xbook One S’in boyutsal karşılaştırmalarını da görebilirsiniz.

Eğer Xbook One S ilgilinizi çektiyse Zarick, bu özel geliştirdiği konsolu 1.495$’dan satışa sunuyor.

Hakan Sülün 12/08/2016
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER