iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Cep Telefonları Haberleri >

WhatsApp, sesli arama özelliğini bütün Android kullanıcılarına sundu

Geçtiğimiz gün sağlanan bir güncellemeyle artık Android kullanıcıları WhatsApp üzerinden sesli arama yapabilecekler. Söz konusu özellik son birkaç aydır deneme aşamasındaydı ve bu süre içerisinde de güncelleme birkaç hafta önce seçilen bazı kullanıcılarda kullanılmaya başlanmıştı.
Yazar: Cenk Atlı 06/04/2015

Geçtiğimiz gün sağlanan bir güncellemeyle artık Android kullanıcıları WhatsApp üzerinden sesli arama yapabilecekler. Söz konusu özellik son birkaç aydır deneme aşamasındaydı ve bu süre içerisinde de güncelleme birkaç hafta önce seçilen bazı kullanıcılarda kullanılmaya başlanmıştı. Fakat dün yapılan çok daha büyük bir güncellemeyle, bu özellik artık bütün Android kullanıcılarının erişimine açıldı. Yeni güncellemeyle birlikte WhatsApp’ın en son sürümünün de daha sade ve net bir görünüm kazandığı ve artık Çağrılar, Sohbetler ve Kişiler olmak üzere üç sekmeye sahip olduğu görülüyor. Listenizde bulunan bir kişiyi aramak için basitçe Çağrılar sekmesine tıklıyor ve konuşmak istediğiniz kişiyi seçerek sesli aramayı gerçekleştirebiliyorsunuz.

WhatsApp’ın mobil servisler yerine doğrudan uygulamanın kendisi üzerinden arama yapma olanağı sunan bu güncellemesi hem Google Play Store hem de WhatsApp’ın kendi sitesi üzerinden indirilebilir. Yeni özelliği kullanarak arama yapanlar görüşme esnasında bazı sıkıntılar yaşayabiliyorlar. Bunun için de biraz sabırlı olup, yeni özelliğin geliştirilmesine biraz daha zaman tanımak gerekeceğini düşünüyoruz. Öncelikle Android kullanıcılarına sunulan özellik, WhatsApp’ın kurucularından Brian Acton tarafından yapılan bir açıklamaya göre birkaç hafta içinde Apple cihazlarda da çalışmaya başlayacak.

Cenk Atlı 06/04/2015
Yeni teknolojileri ve bilim kurguyu yakından takip ediyor. Makinelerin insanlığı ele geçirmesinden endişe duysa da, onları yakından tanımanın her ihtimale karşı iyi bir fikir olduğunu düşünen yazar, cimri.com için özellikle akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarlar üzerine odaklanıyor.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER