iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Harici & Dahili Sabit Diskler Haberleri >

WD, Black Sabit Sürücü Serisini 6 TB'ye Yükseltti

WD, WD Black sabit sürücü serisini 6 TB kapasiteye genişlettiğini duyurdu. Piyasaya sürülen, 3.5-inç, 7200 RPM sürücü, oyuncular ve yüksek-performans masaüstü sistemler ile iş istasyonlarına ihtiyaç duyan profesyoneller için mükemmel çözümü sunuyor.
Yazar: Ömer Balk 28/08/2015

WD Black sabit sürücüler 7200 RPM dönüş hızı, 128 MB önbellek, çift seviyeli erişim düzeneği teknolojisi, SATA 6 gigibit saniyede (Gb/s) arayüz ve entegre çift işlemciyi, maksimum-kapasiteli bir sürücüde mümkün olan en yüksek performansı sunmak için biraraya getiriyor. WD Black 6 TB, bir önceki WD Black 4 TB versiyonuna oranla, maksimum veri oranı üretiminde % 29, PCMark Vantage’da ise % 10 daha hızlı.

WD Black sabit sürücüler şu özelliklere sahip:

  • Yükseltilmiş Güvenilirlik - StableTrac teknolojisi (2 TB ve daha yüksek modeller), güvenilirliği arttırmak ve diğer bileşenlerden dolayı sistem-kaynaklı titreşimlerden oluşan etkiyi azaltmak için sabit sürücünün içindeki motor milini sağlamlaştırır. İçerideki plakaları sağlamlaştırarak, WD Black sürücü okuma yazma operasyonları esnasında spesifik sektör içinde daha kesin takip sağlar.
  • Yükseltilmiş DRAM önbelleği – Dinamik ÖnBellek Teknolojisi, okuma ve yazmalar arasında önbelleği dağıtmak ve optimize etmek için önbellek algoritmalarını gerçek zamanlı olarak iyileştirir. Okuma verisi için önbelleğin bu hareketi, tıkanıklığı azaltmaya ve genel performansı arttırmaya yardımcı olur.
  • Verimli Çift İşlemci – Çift-çekirdekli işlemci, tek çekirdekli işlemciye göre iki kat işlem kapasitesi sağlayarak, daha seri yazma ve okuma hızları için sürücü performansını maksimize eder.
  • 5-yıl sınırlı garanti – Standart sabit sürücülere oranla, WD Black sabit sürücüler daha uzun süreler boyunca daha zorlu ve agresif dahili testlere dayandığı için, sektör-lideri 5-yıl sınırlı garanti ile desteklenir.

WD Black sabit sürücüler beş sene sınırlı garanti kapsamındadır ve yeni kapasiteleriyle Ekim ayı içerisinde seçkin satış noktalarında yer alacaktır. WD Black 5 TB (model # WD5001FZWX) için tavsiye edilen perakende satış fiyatı 309.00 $ + KDV, WD Black 6 TB (model # WD6001FZWX) için tavsiye edilen perakende satış fiyatı ise 349.00 $ + KDV ’dir.

Ömer Balk 28/08/2015
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER