iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Dijital Fotoğraf Makineleri Haberleri >

Üzerinde Ayna Bulunan Fotoğraf Makinesi

İlginç fotoğraf makinesi tasarımlarının en son örneklerinden biri de Casio’dan geldi.
Yazar: Ferhat Verdi 25/12/2014

Farklı tasarımlara sahip ürünleri ile tanınan Casio, üzerinde ayna bulunan fotoğraf makinesi Kawaii Selfie’de fotoğraf çekmeden önce kullanıcıların kendilerine bakabilmelerine olanak tanıyor. Selfie odaklı fotoğraf makinesi, böylelikle günümüzün en önemli trendlerinden birine ilginç bir bakış açısı getiriyor.

Kadınlara yönelik bir model

Casio Kawaii Selfie, 14 megapiksel fotoğraf çekim özelliğine sahip. Üründe lensin yanında bir de flaş bulunuyor. Tasarım odaklı fotoğraf makinesi, şirketin genel olarak ağırlık verdiği ‘kadınlara yönelik modeller’ mottosuna yoğun olarak uyuyor.

Parfüm şişesi gibi

Bir parfüm şişesini andıran Casio Kawaii Selfie’nin kullanıcıların yüz detaylarını retouch uygulanmış formda sunabilme özelliği mevcut. Bu sayede Casio Kawaii Selfie ile fotoğraflar çekildikten sonra beğenilmeme gibi durumların önüne geçilmesi hedefleniyor. Cihazın Kawaii adlı yazılımı ile gelen bu özellik, aynı zamanda Casio fotoğraf makinesinin en sofistike teknolojileri arasında yer alıyor.

Full HD video çekebiliyor

Casio Kawaii Selfie’nin arkasında 2.7 inçlik ekran bulunuyor. LCD formundaki ekran, canlı renkleri ile dikkat çekiyor. Üründe diğer öne çıkan özellikler ise F/5.0 diyafram açıklığı, 700 mAh kapasiteli batarya, Full HD video kaydı ve Wi-Fi özelliği.

Fiyatı

Pil dayanıklılığı ile diğer birçok dijital kompakt fotoğraf makinesi ile aynı performansı sergileyen Kawaii Selfie, tam dolu pille 250’ye yakın fotoğraf çekimine olanak tanıyor.  Modelin Wi-Fi özelliği ile birlikte içerisindeki fotoğraf ve videolar, akıllı telefon ya da tabletlere kolaylıkla gönderilebiliyor. Cihazın fiyat etiketi ise 330 dolar seviyesinde.

Ferhat Verdi 25/12/2014
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER