iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Konsol & PC Oyunları Haberleri >

The Last of Us O Kadar da Kusursuz Değil!

2014’e damgasını vuran oyun The Last of Us’ın yapımcısından dikkat çeken bir özeleştiri…
Yazar: Ferhat Verdi 09/02/2015

The Last of Us, oyun kavramını farklı noktalara taşıdı. Yeni bir oyun türü olarak nitelendirilen oyuniçi dinamikleri, karakterlerin gerçeğe özdeş tasarımları ve bir grafikler oyunundan çok öte duyuları harekete geçiren, gerçeğe yakın ama bir o kadar da fantastik öğeleri ile en çok satan oyunlar arasında yer aldı. Oyunun yapımcılığını üstlenen Naughty Dog adlı şirket ise, The Last of Us sayesinde hem çok kazandı hem de prestijine prestij kattı.

Oyuna dair saygın medya yapıları, editörler neredeyse hem fikirdi; The Last of Us, oldukça başarılı bir oyun olarak tanımlanıyor ve örnek alınması gereken yapımlar arasında gösteriliyordu. Bu duruma ilginç bir yerden, oyunun kendisini geliştiren kişilerden birinden tepki geldi. Türüne çok az rastlanır bu tepki, aslında bir özeleştiriydi, ancak farklı bir percereden bakıyor oluşuyla oyun dünyasında yoğun şekilde dikkat çekmeyi de başardı.

“Hala kusurlar görebiliyoruz”

Naughty Dog firmasının Oyun Yönetmeni Bruce Straley, Game Informer adlı popüler dergiye verdiği röportajda açık yüreklilikle konuştu. The Last of Us’ta hala kusurlar gördüklerini dile getiren Straley, hala geliştirmek için zaman istedikleri şeylerin olduğunu ve bazı şeyleri daha farklı yapmış olmayı istediklerini söyledi.

“Gurur duyuyoruz”

Oyunda karşılaşılan hataların altını böylelikle çizen ünlü oyun yönetmeni, motivasyonu da ihmal etmedi ve takımıyla birlikte yaptıkları her şeyden gurur duyduklarına işaret etti.

“Uncharted 4: A Thief’s End bambaşka olacak!”

Naughty Dogs'un sonraki ‘iddialı’ oyunu Uncharted 4. Şirketin oyun geliştirme ekibinin başındaki isim, merakla beklenen oyuna dair açıklamalarda da bulundu. Bu oyunun muhteşem bir deneyim anlamı taşıyacağını vurgulayan Straley, daha önceki oyunlardan öğrendikleri şeyleri, Uncharted 4’te uyguladıklarını sözlerine ekledi.

The Last of Us ile 2014’te büyük başarı yakalayan oyun geliştiricisinin 2015 hedeflerinin ilki Uncharted 4. Serinin son oyunu olmasıyla da önem taşıyan Uncharted 4, PlayStation 4 için, 2015 yılı içinde özel olarak yayınlanacak. Oyunun tam ismi ise Uncharted 4: A Thief’s End.

Ferhat Verdi 09/02/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER