iştirakidir.

Tekken 7 PC’ye de Gelecek

Ünlü dövüş oyunu serisinin en yenisi Tekken 7’nin PC platformuna geleceği açıklandı.
Yazar: Ferhat Verdi 05/01/2015

Ünlü dövüş oyunu serisinin en yenisi Tekken 7’nin PC platformuna geleceği açıklandı.

Kült oyun meraklıları iyi bilir, Tekken oyunlarının yeri apayrıdır. Konsol oyun dünyasında mihenk taşları arasında yer alan Tekken serisinin en önemli özelliği ise hiçbir zaman Windows PC ya da Mac OS X sistemleri için yayınlanmamış olmaları. Ancak yapılan bir açıklamaya göre en son Tekken oyunu, PC için de yayınlanacak. Tekken 7 adıyla sahne alacak oyun, böylelikle konsol dışında ilk kez bilgisayar arenası ile buluşacak.

Oyunun geliştiricisi tarafından resmi olarak açıklanan bilgi doğrultusunda iddialı bir dövüş oyunun PC platformuna geleceğini belirtmek yanlış olmaz. Elbette bu gelişme, PC oyuncuları için ilginç bir deneyim anlamı taşıyor.  Otoriteler tarafından da ilgili gelişmenin geliştirici firma Namco Bandai için ‘gelirleri artıracak bir adım’ olacağı görüşü hakim.

Sonraki Tekken’lerde PC’ye gelebilir

Daha önce PC için yayınlanmayan Tekken serilerinin, bundan sonraki versiyonlarının büyük olasılıkla PC için de yayınlanacağı anlamı taşıyan bu gelişme, bilgisayar oyunları açısından büyük önem taşıyor. PC platformunda dövüş oyunu sayısı, son yıllarda önemli derecede azalmış durumda. Bu yönüyle beraber Tekken 7’nin önemi de artıyor.

Şubat ayında Japonya’da!

Unreal Engine 4 grafik motoru üzerinde geliştirilen oyunun Şubat ayında ilk olarak Japonya’daki arcade makinelerine gelmesi, ardından da PS4 ve Xbox One ile tanışması bekleniyor. PC sürümünün ne zaman geleceği hakkında bir bilgi ise henüz ortaya çıkmış değil.

Ferhat Verdi 05/01/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER