iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Cep Telefonları Haberleri >

Spotify’dan Daha Fazla Kişiselleştirilmiş Müzik Geliyor

Spotify’ın yeni Müzik Radarı özelliği ile kullanıcılara daha fazla kişiselleştirilmiş müzik sunuluyor
Yazar: Hakan Sülün 08/08/2016

Sunduğu yenilikçi hizmetler ve başarılı kişiselleştirilmiş müzik tavsiyeleri sayesinde en çok tercih edilen müzik veri akış servislerinden biri olan Spotify, kullanıcılarının ilgisini çekebilecek yepyeni bir özellik daha sunuyor. Haftalık keşif özelliğiyle kullanıcıların ilgi alanına yönelik müzik tavsiyesinde zaten kuvvetli olan servis, yeni “Müzik Radarı” özelliğiyle yine epey beğeni toplayacak gibi görünüyor.

Müzik Radarı özelliğinin, basitçe halihazırda aktif olan Haftalık Keşif’in bir benzeri olduğunu söyleyebiliriz. Spotify’ın Haftalık Keşif özelliği, müziği kişiselleştirebilmek için rakiplerinden farklı olarak, düz mantıkla müzik türünü baz alarak tavsiye yapmak yerine kullanıcının tüm geçmişi boyunca dinlediği müzikleri kendi algoritması içinde analiz ediyor ve milyarlarca şarkı listesi arasından seçerek tavsiye hazırlıyor.

Müzik Radarı da, Haftalık Keşif’in Pazartesi güncelleyerek hazırladığı bu tavsiye listesinin bir benzerini Cuma günü hazırlıyor. Ayrıca Haftalık Keşif’ten farklı olarak tavsiye ettiği müzikleri geniş kapsamlı tutmak yerine son 2-3 haftada çıkmış yeni şarkılara odaklanıyor. Kısacası Müzik Radarı özelliği ile kullanıcıları her hafta toplamı yaklaşık 2 saati bulan yepyeni şarkılar bekliyor.

Hakan Sülün 08/08/2016
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER