iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Cep Telefonları Haberleri >

Sony Akıllı Telefon Pazarından Çekilebilir

Teknoloji devi Sony'nin CEO'su, karlılığı artırmak için akıllı telefon pazarından çekilebileceğine dair bazı ipuçları verdi.
Yazar: Can Arslan 27/04/2015

Japonların en ünlü markalarından olan Sony, karlılığı artırmak adına akıllı telefon üretimini bırakabileceğini açıkladı. Firmanın CEO'su Kazuro Hurai bir basın toplantısında, hayli yüksek rekabet ortamı olan akıllı telefon pazarından kar elde etmek için kendilerini daha fazla zorlamayacaklarını belirtti. 

Hurai, daha önce sızan haberlerle aynı çizgide bir açıklama yaparak, zor günler geçiren ve karlılığı iyiden iyiye düşen akıllı telefon ve televizyon bölümlerinin kapatılabileceğini ya da satılabileceğini söyledi. Ancak satış işlemi ile ilgili çalışma yapılıp yapılmadığı hakkında bilgi vermedi.

Sony, üst seviye akıllı telefonlarda Apple ve Samsung'un yoğun ve güçlü rekabeti ile karşı karşıya iken, orta ve alt seviye telefon segmentlerinde ise Çinli rakipleri tarafından sıkıştırılıyor. Firma, 2018 yılı için 4.2 milyar dolar gelir beklentisi içerisinde ve bu beklentisinin asıl dayanağı olarak, halihazırda piyasa lideri konumunda olduğu görüntü sensörleri ve PlayStation'ı gösteriyor.

Can Arslan 27/04/2015
Hem konuşmayı hem de yazmayı sever. Teknoloji hakkında yazıyor olsa da, teknolojiyi takip edemeyecek kadar yoğun bir şekilde gezebildiği bir hayat yaşamaya çalışıyor.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER