iştirakidir.
Ana Sayfa >

Selfie Çeken, Giyilebilir Drone

Kristoph Kohstall adlı araştırmacı tarafından geliştirilen ve gerekliliği "Tartışılır" olan Nixie adlı oyuncak hem uçuyor, hem fotoğraf çekiyor hem de saat gibi kola takılabiliyor.
Yazar: Can Arslan 10/02/2015

Kristoph Kohstall tarafından geliştirilen ve Nixie adı verilen cihaz başta sadece giyilebilir bir selfie kamerası olarak tasarlanmış. Ancak, teknolojinin nimetlerinden daha fazla yararlanmaya karar veren Kohstall ve ekibi, cihazı uçurmayı ve havadayken selfienizi çekmeni sağlamış. Birçok insanın, bu cihazı satın alan kişilere "Buna para mı verdin?" sorusunu yöneltip ilk fırsatta kullanacağı bir ürün durumunda olan Nixie, göründüğünden biraz daha karışık bir teknolojiye sahip. Geçtiğimiz sene Intel tarafından düzenlenen Make It Wearable (Giyilebilirleştir) adlı yarışmanın birincisi olan Nixie Takımı, uçabilen selfie cihazını olabildiğince bağımsızlaştırmış.

Nixie ile selfie çekilmek istediğinizde cihaz uçmaya başlıyor ve size dönüyor. Yüzünüze odaklanıp sizin tercihinize göre video ya da fotoğraf çekip tekrar kolunuza dönüyor. İlginç ve gereksiz gibi görünse de, oldukça dikkat çekici ve eğlenceli bir cihaz olduğu şüphe götürmez.

 

Can Arslan 10/02/2015
Hem konuşmayı hem de yazmayı sever. Teknoloji hakkında yazıyor olsa da, teknolojiyi takip edemeyecek kadar yoğun bir şekilde gezebildiği bir hayat yaşamaya çalışıyor.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER