iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Tablet Pc Haberleri >

Samsung'dan "Enerji Kardeşiliği"

Koreli teknoloji devi Samsung, yeni nesil Galaxy serisi cihazların enerjilerini paylaşabilmelerine imkan sağlayan teknolojiyi duyurdu.
Yazar: Can Arslan 30/12/2014

Şarjlı ya da bataryalı kullanılan cihazların enerjileri genelde o cihazlara en çok ihtiyaç duyduğumuz anlarda biter. Bugüne kadar hep "Türk milletinin bahtsızlığı" temelli  nedenler üzerinde durmuş olsak da, global boyutlarda yaşanan bir talihsizlikle karşı karşıya olduğumuzu, çözümün Kore'den gelmesinden sonra anlıyoruz.

Samsung Galaxy S5 ve Note 4 gibi son nesil cihazlar, sahip oldukları yüksek kapasiteli bataryaları mikro USB girişi olan diğer cihazların bataryalarını şarj etmek amacıyla kullandırabiliyorlar. Samsung Güç Paylaşım Uygulaması adlı uygulama ve  enerji paylaşımı için gerekli kablo aracılığıyla gerçekleştirilen bu paylaşım sonucunda, özellikle devasa büyüklükte bataryalara sahip Galaxy serisi tabletler, diğer cihazların can simidi konumuna geliyor.

Samsung Güç Paylaşım Kablosu olarak adlandırılmış olan kablonun her iki ucunda, o ucun hangi cihaza gireceğini gösteren oklar mevcut. Bu sayede, uçları karıştırmadan ve doğru bir şekilde cihazlar arası bağlantı sağlamak mümkün oluyor.

Enerjisini diğer cihazlarla paylaşabilecek Samsung Galaxy modelleri; Galaxy S 5, Galaxy Tab S 10.5, Galaxy Tab S 8.4, Galaxy Alpha, Galaxy Avant, Galaxy Note 4 olarak bildirilmiş. Bu cihazlardan herhangi birine sahipseniz, mikro USB girişe sahip diğer cihazlarınızın bataryasının bitmesini çok da dert etmenize gerek yok demektir.

Can Arslan 30/12/2014
Hem konuşmayı hem de yazmayı sever. Teknoloji hakkında yazıyor olsa da, teknolojiyi takip edemeyecek kadar yoğun bir şekilde gezebildiği bir hayat yaşamaya çalışıyor.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER