iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Cep Telefonları Haberleri >

Samsung Tizen Pazarını Genişletecek

Güney Kore'li teknoloji devi Samsung, Tizen akıllı telefonlarının satışta olduğu ülkelerin sayısını artırmak için yeni hamleler yapmaya hazırlanıyor.
Yazar: Cenk Atlı 18/05/2015

Güney Kore'li teknoloji devi Samsung, Tizen akıllı telefonlarının satışta olduğu ülkelerin sayısını artırmak için yeni hamleler yapmaya hazırlanıyor. Yakın bir dönemde satışa çıkarılan Samsung Z1'in yakaladığı başarılı satış grafiğinin, şirketin yeni pazarlara açılmaya karar vermesinde etkili olduğu tahmin ediliyor.

4 inç boyutundaki ve 800 x 480 piksel çözünürlüğündeki ekranının yanında 1,2 GHz hızında çift çekirdekli işlemciyi oldukça uygun bir fiyata sunan Z1 modeli özellikle Bangladeş ve Hindistan gibi ülkelerde tahminlerin de üzerine çıkan bir satış rakamı elde ederek, ilk ayda 100.000'in üzerinde satmıştı.

Samsung, Tizen akıllı telefonlarının pazarının daha da genişletilmesini Samsung Z2 ile birlikte başlatacak. Cihazın, Z1'den dikkat çekici biçimde daha gelişmiş özelliklere sahip olması bekleniyor. Samsung'un Tizen'li yeni modeli Z2'yi bu yılın ikinci yarısında ABD, Rusya, Güney Kore, Çin, Malezya ve bazı Avrupa ülkelerinde piyasaya süreceği tahmin ediliyor.

Cenk Atlı 18/05/2015
Yeni teknolojileri ve bilim kurguyu yakından takip ediyor. Makinelerin insanlığı ele geçirmesinden endişe duysa da, onları yakından tanımanın her ihtimale karşı iyi bir fikir olduğunu düşünen yazar, cimri.com için özellikle akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarlar üzerine odaklanıyor.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER