iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Cep Telefonları Haberleri >

Samsung Telefonlara Esnek Ekran Getirecek

Koreli teknoloji devi, akıllı telefonlarda kullanılmak üzere, katlanabilecek kadar esnek ekranlar üzerinde çalıştığını açıkladı.
Yazar: Can Arslan 24/12/2014

Samsung'un bir süredir içinde bulunduğu mali sıkıntılar nedeniyle, rakiplerine karşı daha tercih edilebilir olmasını sağlayacak farklılıklar yaratmak ve bu sayede mali sorunlarını bertaraf etmek istediğine dair birçok haber yayınlanmıştı. Samsung'dan gelen son haberler, firmanın yaratmak istediği farklılıklardan biri durumunda olan "esnek ekran" ile ilgili çalışmaları artırdığını ve kısa bir süre sonra bu ekranlara sahip cep telefonlarını piyasaya süreceğini ortaya koyuyor.

Samsung'un esnek ekran teknolojisi ile ilgili açıklamasında dikkat çeken ve "iddialı" bir açıklama olarak ele alınabilecek konu, bahsi geçen ekranların ikiye katlanabilecek kadar esnek olacağı. Koreli firmanın stratejik iş takım başkanı Lee Chang-hoon, ikiye katlanabilecek kadar esnek olan ekranların 2015 yılı sonlarına doğru ayda 30.000-40.000 adet civarı üretileceğini açıkladı.

Lee Chang-hoon'un açıklamasında dikkat çeken diğer noktalar ise, Samsung'un ilk kavisli ekrana sahip modeli olan Galaxy Note Edge'in bu amaçla geliştirilen bir ürün olduğu ve henüz gerçek anlamda esnek ekrana sahip bir telefon prototipinin bile olmadığı.

Chang-hoon'un amoled ekran teknolojisini ucuzlatma yolunda önemli adımlar attıklarına ve LCD ile rekabet edebilecek seviyeye gelmek üzere olduklarını belirttiği konuşması da açıklamanın önemli noktalarından bir diğeri.

Can Arslan 24/12/2014
Hem konuşmayı hem de yazmayı sever. Teknoloji hakkında yazıyor olsa da, teknolojiyi takip edemeyecek kadar yoğun bir şekilde gezebildiği bir hayat yaşamaya çalışıyor.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER