iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Cep Telefonları Haberleri >

Samsung Galaxy S8’in Ekranı Devrim Yaratabilir

Samsung’un önümüzdeki yıl piyasaya süreceği amiral gemisi akıllı telefonu olacak Galaxy S8 modelinin ekranında 4K çözünürlük ve VR (sanal gerçeklik) teknolojilerinin kullanılacağı söyleniyor.
Yazar: Hakan Sülün 27/07/2016

Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlar denince akla ilk gelen markalardan biri olan Samsung, 2 Ağustos tarihinde düzenleyeceği Unpacked 2016 etkinliğinde phablet sınıfındaki yeni amiral gemisi olacak Galaxy Note 7 cihazını tanıtmaya hazırlanıyor. Galaxy Note 7’yi bekleye duralım, firmanın önümüzdeki yıl piyasaya süreceği modellerle ilgili ilk haberler de gelmeye başladı.

Samsung’un VR teknolojisiyle yakından ilgilendiği, artık kimsenin bilmediği bir sır değil. Lakin aktarılan son dedikodulara göre firmanın bu ilgisi, önümüzdeki yıl piyasaya süreceği amiral gemisi akıllı telefon modeli olacak Galaxy S8’e de yansıyabilir. Aktarılan bilgilerin doğru olması halinde Galaxy S8, harici bir yazılıma ihtiyaç duymadan, dahili olarak VR desteğine sahip olacak. Üstelik cihazın ekranındaki tek güçlendirme VR’la sınırlı kalmayacak. Cihazın ayrıca 4K çözünürlük desteğine de sahip olacağı söyleniyor.

Eğer dedikodular gerçek çıkar ve telefon tanıtılana kadar rakiplerinden biri daha erken davranmazsa, Galaxy S8, 4K çözünürlük ve VR desteğine sahip ilk akıllı telefon modeli olacak. 4K çözünürlükte ekran deyince Sony’nin Xperia Z5 Premium modelini es geçememek lazım. Zira 4K desteği veren ilk akıllı telefon modeli o olmuştu. Ancak Xperia Z5 Premium’un ekranı, yalnızca oynatılan içeriğe bağlı olarak 4K’ya yükseltiliyor, aksi halde 1080p’de çalışıyordu.

Project Dream” kod adına sahip olacağı söylenen Samsung Galaxy S8’in ayrıca Google’ın bu yıl içerisinde satışa sunacağı yeni sanal gerçeklik platformu olan Daydream’e de destek sağlayacağı söyleniyor. Bugüne kadar Daydream desteği sağlayacağı söylenen akıllı telefonların hepsi 1080p veya altı çözünürlük kullandığından, 4K ekrana sahip ilk Daydream desteği sunan telefon olma unvanına da sahip olacak.

Samsung Galaxy S8’de yer alacağı iddia edilen tüm bu özelliklerin henüz dedikodu aşamasında olduğunu, yani kesin bilgiler olmadığını bir kez daha hatırlatalım. Ancak Samsung, bu yıl satışa sunduğu Galaxy S7’de Galaxy S6’dan farklı olarak çok az yeni özellik sunduğundan, muhtemelen Galaxy S8’de epey büyük nitelikli değişikler karşımıza çıkacaktır.

Hakan Sülün 27/07/2016
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER