iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Dizüstü Bilgisayar Haberleri >

Popüler Torrent Arama Motoru Kapandı

Dünyanın en çok kullanılan Torrent arama motoru sitelerinden biri olan Torrentz.eu artık çalışmıyor.
Yazar: Hakan Sülün 08/08/2016

Torrent dünyası bugüne kadarki en kötü zamanlarından birini geçiriyor. Bundan yalnızca birkaç hafta önce dünyanın önde gelen Torrent paylaşım sitelerinden biri olan KickassTorrents’in kapandığının haberini duymuşsunuzdur. Şimdi ise sıra en çok kullanılan arama motoru sitelerinden biri olan Torrentz.eu’ya geldi. Torrent kullanıcılarının en çok tercih ettiği sitelerden biri olan Torrentz.eu artık hizmet vermiyor.

Torrentz.eu, teknik olarak hala açık durumda ve siteye erişmek mümkün. Ancak site içerisinde arama yapılmaya çalışıldığı zaman sonuç alınamıyor ve “Torrentz sizi her zaman sevecek. Eldeva” uyarısı ekrana geliyor. Ayrıca site ilk açıldığında da arama bölümünün altında “Torrentz özgürdü, onlarca arama motorunun verilerini bir araya getirebilen hızlı ve güçlü bir arama motoruydu” notu yer alıyor.

Site sahibinin binlerce Torrent kullanıcısını etkileyecek olan bu kararı neden aldığı ise henüz net olarak bilinmiyor. Ancak sitenin uzun süredir yasallaşma konusunda sıkıntıları olduğu biliniyordu.  Hatta Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği (RIAA) ve Amerikan Sinema Filmleri Derneği (MPAA) gibi kuruluşların hedefinde yer alıyordu.

Hakan Sülün 08/08/2016
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER