iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Cep Telefonları Haberleri >

Pokemon Go Plus’ın Çıkış Tarihi Ertelendi

Pokemon avını çok daha kolay hale getirecek Pokemon Go Plus aksesuarının çıkış tarihi iki ay ertelendi.
Yazar: Hakan Sülün 28/07/2016

Nintendo’nun Temmuz ayının ilk haftasında kullanıma açtığı Pokemon Go oyunu, ülkemiz de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında adeta fenomen haline geldi. Nintendo’nun normal yol haritasına göre bu ayın sonlarına doğru oyun ile uyumlu Pokemon Go Plus adlı bir bileklik aksesuarını da piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Lakin bu aksesuara sahip olmak isteyenler kısa bir süre daha beklemek zorunda kalacak.

Nintendo’nun Amerika bazlı resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre Pokemon Go Plus’ın çıkış tarihi Temmuz’dan Eylül ayına ertelendi. Yalnızca iki aylık gecikme çok önemli gibi gözükmese de, Pokemon Go oyununun hızla büyüyen kullanıcı kitlesi göz önüne alındığında, bazı oyuncuların hayal kırıklığı yaşayacağı kesin. Pokemon Go Plus’ın çıkış tarihinin ertelenmesindeki sebebin ne olduğuna dair bir açıklama ise yapılmadı.

Pokemon Go Plus’tan ilk defa haberdar oluyorsanız; bir nevi bir akıllı bileklik olan bu aksesuarın, basitçe kullanıcıların daha kolay Pokemon yakalamasını sağladığı bilgisini verelim. Cihaz, kullanıcının bulunduğu bölgenin yakınlarında bir Pokemon olması halinde titreşim ve ışıkla uyarı verme özelliğine sahip. Kısacası, özellikle oyuna başladıktan sonra telefonun bataryasının hızla bitmesinden şikayet edenler için oldukça kullanışlı olabilecek bir aksesuar.

Hakan Sülün 28/07/2016
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER