iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Televizyonlar Haberleri >

​Philips TV’den Sıradışı Bir Kampanya

Philips TV’nin etkileyici kampanya filmi çalışmaları devam ediyor. Muhteşem geniş alanlı LED aydınlatma ile geliştirilen, çöl ve ormanlarda olağanüstü dağ bisikleti sürüş sahnelerinin yer aldığı gece çekimleri büyük ilgi çekiyor.
Yazar: Ömer Balk 03/11/2015

Philips TV, eşsiz Ambilight teknolojisinin etkisini gözler önüne sermek üzere tasarlanan son derece başarılı ‘Beyond the Ordinary’ kampanyasının en son filmi olan ve ekstrem spor gece çekimleri ile öne çıkan muhteşem dağ bisiklet sporu filmi ‘Darklight’ı görücüye çıkardı.

Darklight; tümü de ışığın gücünden yararlanarak macera sporlarının görsel aksiyonunu geliştiren ve bundan önce sörf (Lightwaves) ve kayak (Afterglow) sporlarından son derece etkileyici görüntülere sahne olan filmlerin yer aldığı dizinin üçüncü filmi. İçerik, Ambilight’ın sunduğu, gelişmiş, sarmalayıcı TV izleme deneyimini sergilemek üzere özel olarak yaratıldı. Darklight da bu temayı devam ettirerek, bu yeni bir çığır açan olağanüstü filmdeki geniş LED aydınlatmalı manzaraların yer aldığı çöl ve orman sahnelerinde gecenin karanlığında yol alan dünyanın en iyi üç profesyonel dağ bisikleti sürücüsüne yer veriyor.

Filmler aynı zamanda sadece Philips TV setlerinde bulunan ve setin arkasındaki duvarın üzerinde ekran üzerindeki görüntüler ile mükemmel şekilde uyum sağlayan ışık ve değişen renklerden oluşan bir hale yaratarak daha geniş, geliştirilmiş ve sarmalayıcı bir izleme deneyimi sunan eşsiz Ambilight teknolojisinin mağaza içinde sergilenebilmesi için mükemmel içeriği de sağlıyor. Darklight’ta Utah ve Arizona’nın güney çöllerinin ay yüzeyini andıran manzarası ve Oregon’un bakir ormanlarında yol alan Kanadalı Graham Agassiz, Matt Hunter ve Matty Miles üçlüsü gösteriliyor. Sahnelerin çekimi, sürekli değişen renkli ışık ile yıkanan geniş ölçekli manzaralarda gece boyunca gerçekleştirildi. Filmin tamamı, bilgisayar ve CGI kullanmak yerine, 4K Dragon kameralar ve TomTom Bandit Aksiyon Kameraları ile yaratılıp çekilirken son derece zorlu arazi koşulları da sıklıkla hem özel olarak hazırlanan kameralı insansız hava araçları tarafından çekimler yapılmasını hem de 30 kişilik ekibin altı tondan daha ağır ekipmanları fiziki olarak taşımasını gerektirdi.

Zorlu ortamlar ve gece çekimleri, projeye katılanların özel olarak uyarlanan ekipmanlar kullanmasını da gerektiriyordu. Specialized ve TomTom Bandit Aksiyon Kamerası, sürücülerin ihtiyaç duyduğu özel olarak uyarlanmış bisikletler ve aksiyon kameralarının tedarikinde mükemmel ortaklar oldu. Ortaya çıkan sonuçların harcanan emeklere değdiğine hiç şüphe yok. Sürücüler ve bisikletler, renkli ışık ile yıkanan dikey dağ yamaçlarından aşağı adeta uçarak yerçekimine meydan okurken arkalarında sürekli olarak değişen LED izleri bırakıyorlar. 171 LED bitkilerin karanlıkta kelimenin tam anlamıyla parlamasını sağlarken, orman yüzeyleri adeta bu dünyanın dışından ortamları andırıyor. Işığın gücünü başarıyla kullanarak halihazırda dramatik bir sahneyi daha da geliştiren Darklight, bu sayede Ambilight TV’ın mükemmel şekilde teşhir edilmesini sağlayan içeriği de sunuyor. Kombinasyon, Philips TV tüketicilerine sıradanın çok ötesinde bir izleme deneyimi yaratıyor.

Ömer Balk 03/11/2015
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER