iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Dijital Fotoğraf Makineleri Haberleri >

Pentax K Serisinin Yeni Amiral Gemisi Pentax K-1

Pentax, K-1 dijital SLR fotoğraf makinesini piyasaya sundu. Pentax K dijital SLR fotoğraf makineleri serisinin 'amiral gemisi' modeli olarak geliştirilen bu yeni model, fotoğraf meraklılarının ve profesyonellerin sanatsal çalışmaları için gereken süper yüksek çözünürlüklü görüntüler sunmak amacıyla, 35mm filmin tam görüntü alanına eşit geniş bir CMOS görüntü sensörü içerir.
Yazar: Ömer Balk 08/03/2016

Büyük boyutlu ve yüksek performanslı bir CMOS görüntü sensörü ile donatılan (35.9mmx24.0mm) yeni Pentax K-1, yaklaşık 36.4 megapiksel. Özgün Pentax görüntüleme teknolojileri ile desteklenen Pentax K-1, gri tonlaması açısından zengin ve sunulan yüksek duyarlılık açısından kusursuz süper yüksek çözünürlüklü görüntüler sağlar. Pentax K-1, büyük görüntü sensörü sayesinde 35mm orta boy bir fotoğraf makinesi ile aynı derinliği sağlayarak kullanıcının bokeh (defokus ya da resim arka planındaki bulanıklık) etkisini öncekinden daha etkili bir şekilde yaratmasına olanak tanıyor

Fotoğraf makinelerinin geliştirilmesi alanında on yıllar içinde biriken teknolojilerini daha da geliştiren Pentax, K-1’i pek çok son teknoloji özellikle donatmış. Yeni nesil titreşim azaltma mekanizması, beş eksenli hareketiyle titreşim etkisini etkili biçimde azaltarak beş enstantaneye kadar titreşimi telafi ediyor. Ayrıca bu mekanizma, görüntü sensör ünitesini bir piksel kaydırarak süper yüksek çözünürlüklü dijital görüntülemeye de olanak tanıyor. Ekstra hassas poz kontrol mekanizması, gelişmiş yapay zeka teknolojisiyle desteklenmiştir.

Ayrıca K-1, lensin optik ekseninden sapmadan yatay ve dikey olarak arzu edilen açıya kadar çevrilebilen esnek LCD monitör, fotoğraf makinesinin karanlıkta kullanılmasını kolaylaştıran Operation Assist Light işlevi ve neredeyse %100’lük bir görüş alanına sahip optik vizör gibi bir dizi özgün Pentax özellik ve işlevi de sunar. K-1, eski film dönemi lenslerinden en yeni D FA serisi modellere kadar, çeşitli değiştirilebilir lenslerin yanı sıra Kırpma işlevinin yardımıyla daha ufak bir görüntü çemberine sahip daha kompakt DA serisi lenslerle de uyumludur.

Ömer Balk 08/03/2016
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER