iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > İşlemci Haberleri >

Nutella ve Cooler Master İşbirliği

Dünyanın en büyük işlemci soğutucusu üreticilerinden Cooler Master, Nutella'nın bilinmeyen bir özelliğini ortaya çıkardı.
Yazar: Can Arslan 10/02/2015

5 Şubat günü, hayranlarının girişimi ile "Dünya Nutella Günü" olarak gayriresmi bir şekilde kutlanmaya başlanmış. Yüzbinlerce katılımcının 5 Şubat'ı kutlama hazırlıklarına katılan Cooler Master, Nutella'yı termal macun olarak kullanmanın mümkün olduğunu gösteren bir çalışma yapıp, sonuçları da video olarak kaydetmiş. Test sonuçlarına baktığımızda, Nutella'nın oldukça başarılı bir soğutma işlemi gerçekleştirdiğini görüyoruz.

2002 yılında benzer bir çalışma Dan's Data adlı firma tarafından vegemite (Avustralya'ya özgü bir yiyecek) ve diş macunu ile yapılmış ve o çalışmanın sonuçları da şaşırtıcı derecede başarılı olmuştu.

Cooler Master çalışanları tarafından gerçekleştirilen Nutella testine ait videoyu bu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 

Can Arslan 10/02/2015
Hem konuşmayı hem de yazmayı sever. Teknoloji hakkında yazıyor olsa da, teknolojiyi takip edemeyecek kadar yoğun bir şekilde gezebildiği bir hayat yaşamaya çalışıyor.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER