iştirakidir.

Note 2 ile Numara Engelleme

Samsung'un başarılı telefon modellerinden Galaxy Note 2, sizi rahatsız eden telefon numaralarını engellemenize olanak tanıyor.
Yazar: Can Arslan 30/06/2015

Birçoğumuz, bizi durmadan arayıp kredi vermeye çalışan bankalardan, anket yapmaya çalışan giyim firmalarından bıktık. Telefon numaramızı herhangi bir firma ele geçirmişse, çok kısa sürede tüm ulusal pazarlama ağı bizimle iletişime geçmeye, mesai saatinde ya da tatillerde bizi rahatsız etmeye başlıyor. Eğer biraz yüz bulurlarsa vay halimize…

Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız ve telefonunuzda özel bir yazılım mevcutsa, ki Samsung modellerinde var, bu sorundan kurtulmak için gerekli işlemleri yapmaya başlayabiliriz.

Samsung Galaxy Note 2'nin arama menüsüne girip, Arama Ayarları'na tıklayın.

Karşınıza çıkan pencereden Arama Reddetme özelliğine girin.

Menüde yer alan ikinci seçenek, yani Otomatik Reddedilecekler Listesi'ne tıklayın. Burada iki farklı seçenekle karşılaşıyoruz. Alttaki seçenek, tüm gizli numaraları reddederken, üstte yer alan Oluştur seçeneği ile bizi rahatsız ettiğini ya da edeceğini bildiğimiz numaraları girip kaydediyoruz.

Bu özelliği hem rehberinizde yer alan kullanıcılar hem de bizi arayan ya da arama ihtimali olan numaralar için kullanabilirsiniz.

Eğer telefonumuz Samsung Galaxy Note 2 gibi değilse, yani arama engelleme desteği yoksa, B planını devreye sokuyoruz. Google Play Store'da yer alan bedava ya da ücretli uygulamalardan herhangi birini kullanarak da arama engelleme özellğine kavuşabiliriz. Hem bedava hem de kullanımı kolay olan bir uygulama arıyorsanız, Call Control - Call Blocker adlı uygulamayı deneyebilirsiniz.

Call Control - Call Blocker uygulamasını akıllı telefonunuza indirip kurduktan sonra, sizden cep telefonu numaranızı isteyecektir. Ancak bu bilgiyi paylaşmak istemiyorsanız, sol üst köşede yer alan "Skip" butonuna basıp bir sonraki ekrana geçebilirsiniz. Karşınıza çıkan ekranda, arama geçmişiniz yer alacaktır. Arama geçmişinde yer alan herhangi bir numaranın yanındaki 3 nokta işaretine tıkladığınızda, "Block" seçeneği gelecektir. Bu seçeneğe tıkladığınızda, bekletme ya da sesli mesaj ile arayanı engelleyebilirsiniz.

Can Arslan 30/06/2015
Hem konuşmayı hem de yazmayı sever. Teknoloji hakkında yazıyor olsa da, teknolojiyi takip edemeyecek kadar yoğun bir şekilde gezebildiği bir hayat yaşamaya çalışıyor.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER