iştirakidir.

Limbo PlayStation 4’e Gelebilir

PS Vita’dan Xbox One’a kadar, çok sayıda platformda oynanabilen Limbo’nun PlayStation 4’e gelmesi an meselesi…
Yazar: Ferhat Verdi 26/01/2015

Platform temalı bulmaca tipi oyunlar arasında kendine has bir yer edinen ve çok sayıda oyun platformu üzerinden oynanabilen Limbo’nun PlayStation 4 versiyonunun da hazırlanmakta olduğu ortaya çıktı.

Sonunda!

Karanlık bir oyun evreni sunan ve gerek karakter modellemeleri gerekse oyun dünyasına ilişkin ilginç detaylarıyla ileri seviyede ‘deneysel’ bir oyun olan Limbo, ilk olarak Xbox 360 için yayınlanmış, oyunun geliştirme süreci Playdead, dağıtımı ise Microsoft tarafından üstlenmişti.

Kısa zamanda büyük ilgi gören yapım, yılın en iyi indie yapımları arasındaki yerini alırken PlayStation 3 platformuna, PC, Linux, SteamOS, PS Vita, Xbox One ve mobil platform iOS için de yayınlanmıştı.

+16 yaş sınırlaması

Başarısını yukarıda sayılan platformlarda da kanıtlayan yapım için PlayStation 4 müjdesi ise oyunlardaki yaş sınırlamalarını belirleyen PEGI tarafından gerçekleştirilen listeleme sonucunda açığa çıktı. Şiddet öğeleri de barındıran oyun için +16 yaş sınırlamasının belirlendiği görülürken, bu detaylara dair gerek yapımcı gerekse Sony tarafından da açıklamanın her an gelebileceği bildirildi.

Oyun ne zaman yayınlanacak?

Şiddet içerikli sahnelerin yoğun olduğu Limbo, PlayStation 4 için +16 yaş sınırıyla yayınlanacak. Oyunun satışına ne zaman başlanacağı hakkında bir detay ise paylaşılmış değil.

Ferhat Verdi 26/01/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER