iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Cep Telefonları Haberleri >

LG'den Dünyanın En Uzun Reklam Panosu

Kore'nin ve dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden LG, dünyanın en büyük reklam panosunu yaptırarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.
Yazar: Can Arslan 02/12/2014

Apple, harcayamadığı milyarlarca doların varlığı ile hava atarken ya da Samsung dünyanın en çok akıllı telefonunu satan firma olmasıyla övünürken, LG oldukça farklı bir yol izlemiş ve bir teknoloji devinden beklenmeyecek bir çalışma ile öne çıkmış; Dünyanın en büyük outdoor reklam panosu…

LG G3 için hazırlanmış olan reklam panosu 300 metre uzunlukta ve 12 metre yükseklikte. Suudi Arabistan'ın en büyük havaalanlarından Kral Halid Havaalanı'na yakın bir yerde, yol kenarına yerleştirilmiş olan pano çöl fırtınalarına dayanabilecek şekilde tasarlanmış ve bu nedenle de 1,800 ton çelik malzeme kullanılmış.

Koreli firmanın hesaplarına göre, yılda 20 milyon yolcu gelen Kral Halid Havaalanı'nın yakınındaki reklam panosu sayesinde yıllık ortalama 25 milyon dolar ek kazanç elde edeceklermiş. Bu plan ne kadar tutar ya da Arabistan bu paranın ne kadarına çöker; işte bunu zaman gösterecek.

Ancak LG, bu devasa büyüklükte ve Guinness Rekorlar Kitabı'na giren reklam panosunu boş tutmayı düşünmeyip, bundan sonraki senelerde de bu panonun etinden-sütünden yararlanacağını belirtmiş.

Can Arslan 02/12/2014
Hem konuşmayı hem de yazmayı sever. Teknoloji hakkında yazıyor olsa da, teknolojiyi takip edemeyecek kadar yoğun bir şekilde gezebildiği bir hayat yaşamaya çalışıyor.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER