iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Cep Telefonları Haberleri >

LG Nexus 5, Üretim Bandına Veda Etti

Google Nexus serisi cihazların LG tarafından üretilen modeli Nexus 5 yolun sonuna geldi. LG, üretimi bundan birkaç ay önce durdurmuş fakat Google elindeki stoklar bitene kadar satışını devam edeceğini açıklamıştı.
Yazar: Can Arslan 12/03/2015

Gelmiş geçmiş en başarılı Android işletim sistemli akıllı telefonlardan biri olarak kabul edilen ve 2013 yılından beri üretilen LG Nexus 5, Koreli üreticinin geçtiğimiz Kasım ayındaki üretimi durdurma kararına kadar başarılı bir satış grafiği yakalamıştı. Üretimi durdurma kararından sonra ise, cihazın isim haklarının sahibi konumundaki Google, ürün satışının online mağazasından devam edeceğini duyurmuş ve bu bilgiye uygun bir şekilde satışa devam etmişti.

Ekim ayında satışlarına başlanan ve Google'ın phablet kategorisindeki telefonlara rakip olarak tasarladığı modeli Nexus 6'nın satışlarını artırma amacının da etkisi ile, Nexus 5 satışları geçtiğimiz günlerde firma tarafından sonra erdirildi. Fiyatından dolayı ciddi bir eleştiri alsa da, Nexus 6'nın Android işletim sistemli telefonlar arasında en başarılı birkaç modelden biri olması, Nexus 5'in yakaladığı popülerliği ve satış başarısını yakalaması ihtimalini doğuruyor.

Can Arslan 12/03/2015
Hem konuşmayı hem de yazmayı sever. Teknoloji hakkında yazıyor olsa da, teknolojiyi takip edemeyecek kadar yoğun bir şekilde gezebildiği bir hayat yaşamaya çalışıyor.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER