iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Cep Telefonları Haberleri >

LG G3 Ekran Görüntüsü Nasıl Kaydedilir?

Günümüzün en popüler telefonlarından olan LG G3'ün ekranından yer alan herhangi bir görüntüyü kaydetmek istiyorsanız, bu işlemi nasıl yapacağınızı bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.
Yazar: Can Arslan 30/06/2015

LG'nin amiral gemilerinden olan ve pazara iddialı bir giriş yapan LG G3, şık ve kaliteli tasarımı yüksek performans ile buluşturan bir model. Donanım konusunda oldukça başarılı bir cihaz olan G3'ün yazılım konusunda da başarılı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

LG G3 ile herhangi bir iş yaparken ya da başka bir nedenle ekran görüntüsünü kaydetmeniz gerektiğinde, bunu birden fazla yoldan yapabilirsiniz.

Donanım aracılığı ile ekran görüntüsünü kaydetmek için;

Android işletim sistemine sahip tüm cihazlarda olduğu gibi, LG G3 ile de donanım (yani butonlar) kullanılarak ekran görüntüsü kaydı gerçekleştirilebiliyor. Ancak, diğer cihazların genelinin butonları telefonların yanlarında bulunurken LG G3'ün (LG G2'nin de aynı şekilde) butonları cihazın arka tarafında yer alıyor. Bu da, donanım kullanarak ekran görüntüsü almayı zorlaştırıyor.

G3'ün ekran görüntüsünü almak için, arka tarafında bulunan güç ve ses kısma butonlarına birlikte basmanız yeterli olacaktır. Ekran görüntüsü kaydedilirken, telefonun ekranın kısa bir animasyon canlanacak ve ardından, görüntü cihaza kaydedilmiş olacaktır.

Eğer bu yöntemle ekran görüntüsü almakta zorlanıyorsanız, yazılım kullanarak da ekran görüntüsü elde edebilirsiniz.

Yazılım aracılığı ile ekran görüntüsünü kaydetmek için;

Ekranın altında duran tuşlardan, ortadakine basıp sağa doğru sürükleyin. Quick Memo ekranı açılacaktır. Ekranın üst sağ tarafında "Disket" şeklinde görünen kayıt butonu ortaya çıkınca, bu butona basıp ekran görüntüsünü kaydedebilirsiniz.

Aynı zamanda, kaydetme sırasında ekran görüntüsüne istediğiniz ismi verebilir ya da üzerinde oynama yapabilirsiniz.

Can Arslan 30/06/2015
Hem konuşmayı hem de yazmayı sever. Teknoloji hakkında yazıyor olsa da, teknolojiyi takip edemeyecek kadar yoğun bir şekilde gezebildiği bir hayat yaşamaya çalışıyor.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER