iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Cep Telefonları Haberleri >

Konuklarına Cep Telefonu Tahsis Eden Otel

Hong Kong'un en büyük ve seçkin otellerinden olan Hyatt Regency Hong Kong, birçok özelliğe sahip akıllı telefonları konularının kullanımına sunuyor.
Yazar: Can Arslan 24/10/2014

Bugüne kadar kaldığım otellerde, benim kullanımım için tahsis edilmiş havlu, terlik, su (ücret karşılığında) ya da şampuan görmüştüm. Ancak Hong Kong'daki Hyatt Regency Tsim Sha Tsui adlı otel işi oldukça ileri götürmüş ve müşterilerine sınırsız internet bağlantısı; Hong Kong içi, Amerika Birleşik Devletleri, Singapur, Çin, İngiltere ve Avustralya ile ücretsiz konuşma gibi imkanlar sunan cep telefonu tahsis etmiş. Facebook, Instagram ve Twitter gibi uygulamalar yüklü olarak gelen cihazla Hong Kong'un her köşesinden internete bağlanıp, istediğiniz her paylaşımı sosyal platformlar üzerinden yapabiliyorsunuz.

Çok az kısıtlaması bulunan cihaza, kendi Google hesabınızla giriş yapıp istediğiniz uygulamayı da kurabiliyorsunuz. Otelden ayrılmadan önce "Verileri temizle" butonuna basıp tüm kişisel verilerinizi kaldırabiliyorsunuz.

Geceliği 240$ olan otel, dünyanın en pahalı şehirlerinden olan Hong Kong şartlarına göre pahalı sayılmaz. Otele ödediğiniz ücret karşılığında size bir de cep telefonu tahsis ediliyor olması, hem zaman hem de ek maliyet açısından kazançlı çıkmanızı sağlıyor. Müşterilere tahsis edilen cep telefonları ve telefon hatları Handy isimli Hong Kong'lu GSM operatörü tarafından hizmete sunulmuş. Operatör firma, aynı hizmeti sunması için Mira adlı otelle de anlaşma yapmış. Handy aynı zamanda havaalanlarında "Cep Telefonu Kiralama Ofisi" bulunduran tek firma.

Hyatt Regency tarafından tahsis edilen Alcatel Idol X, piyasadaki en iyi akıllı telefon değil fakat birçok işi başarılı bir şekilde yerine getirebiliyor. Cihazla birlikte gelen önceden yüklenmiş döviz kuru hesaplayan uygulama, acil durumda aranacak telefon numaraları, ulaşım bilgileri gibi özelliklerin yer alması, otelin müşterileriyle ne kadar ilgilendiğini gösteriyor. 

Otelin tahsis ettiği akıllı telefonun bir diğer özelliği ise, internet paylaşımı yapabiliyor olması. Bu sayede, yanınızda bulunan bilgisayar ya da tablet ile internete rahatlıkla bağlanabiliyorsunuz.

Can Arslan 24/10/2014
Hem konuşmayı hem de yazmayı sever. Teknoloji hakkında yazıyor olsa da, teknolojiyi takip edemeyecek kadar yoğun bir şekilde gezebildiği bir hayat yaşamaya çalışıyor.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER