iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Dijital Fotoğraf Makineleri Haberleri >

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 2015 Yarışması

Dokuzuncusu düzenlenen ve ödülleri ile dikkat çeken Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 15 adlı fotoğraf yarışması için son katılım tarihi ve diğer detaylar haberimizde…
Yazar: Ferhat Verdi 03/02/2015

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından düzenlenen ve bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Ulusal Fotoğraf Yarışması 15 için başvurular başladı. Önceki yıllarda gördüğü ilgi ile dikkat çeken yarışmaya şimdiye kadar 8 binin üzerinde kadın katıldı ve organizasyon, gönderilen binlerce fotoğrafla adeta bir buluşma noktası oldu.  İlk kez 2007 yılında düzenlenen yarışmanın 2015 yılındaki teması: "Hayata Dair"

Kadın fotoğrafçıların hayata ve dünyaya bakışlarının yansıtıldığı karelerin bir araya gelmesinin amaç edindiği yarışma, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu danışmanlığında düzenleniyor ve katılım için gerekli tek koşul 18 yaşından büyük olmak. Tüm amatör ve profesyonel kadın fotoğrafçılara açık olan yarışmada katılımcılar, eserlerini internet üzerinden gönderebiliyor.

Katılımcıların en fazla dört fotoğraf gönderebileceği yarışmada seçici kurul şu isimlerden oluşuyor:

Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Güler Ertan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Nihal Kafalı, fotoğraf sanatçısı Emre İkizler, fotoğraf sanatçısı Mehmet Kısmet ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney.

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 15 Fotoğraf Yarışması için son katılım tarihi 12 Mart 2015. Yarışma için değerlendirme toplantısı 26 Mart 2015’te ve sonuçlar 3 Nisan’da açıklanacak. Yarışmanın ödülleri de dikkat çekici.

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 15 Ödülleri

Yarışmada birinci olan kişiye 5 bin TL ödül verilirken ikinci 3 bin ve üçüncü de 2 bin TL ile ödüllendirilecek. Ayrıca 3 eser de 750 TL mansiyon ödülü alırken sergilemeye değer bulunan fotoğraflar için de 250 TL ödül verilecek. Sergilemey için kaç adet fotoğrafın seçileceği ise açıklanmadı.

Sonuçları 3 Nisan’da kurumun internet sitesinde yayınlanacak yarışmanın birincisi 5 bin, ikincisi 3 bin, üçüncüsü de  2 bin lira ödül alacak. 3 eser 750’şer lira mansiyon ödülü kazanacak. Ayrıca sergilenmeye değer bulunan her esere de 250 lira ödenecek. Yarışmaya TFSF üzerinden online olarak başvurulabiliyor.

Ferhat Verdi 03/02/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER