iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Cep Telefonları Haberleri >

iPhone 6s Flaşlı Ön Kamerayla Gelebilir

Apple’ın geçtiğimi günlerde tanıttığı yeni işletim sistemi iOS 9 kodları arasında yer alan sırlar, iPhone 6s modelinde flaşlı ön kameranın kullanılabileceğini ortaya çıkardı.
Yazar: Ömer Balk 11/06/2015

Apple’ın geçtiğimiz Salı günü duyurduğu yeni mobil işletim sistemi iOS 9, geliştiricilere açılmış durumda. iOS9’un Beta sürümünü geliştiricilerin yanı sıra isteyen kullanıcılarda indirip kullanabiliyor. İşletim sisteminin yeni yayınlanan kodları arasındaysa sürpriz bir bilgi yer alıyor. Kodlar arasında gelişmiş ön kamera ve LED flaş desteği bilgisine ulaşıldı. Bu bilgiye göre Cupertino’lu teknoloji devi Apple, yeni akıllı telefonları iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde flaşlı ön kameraya yer verebilir.

Eylül ayında duyurulması beklenen yeni telefonlarda flaşlı ön kameranın yanı sıra, ön kameranın video kayıt çözünürlüğü de arttırılabilir.  iPhone 6s ve 6S Plus modelleri büyük bir ihtimalle, 1080p Full HD video kaydı yapabilen ön kameraya sahip olacaklar. Bununla birlikte ön kamera 720p 240fps slow-motion görüntü kaydı ve panaroma yapabilecek.

Selfie çekimlerinin popülerliğinin giderek arttığını düşünürsek, Apple’ın doğru yolda olduğunu söyleyebiliriz. 1.3 mega piksel çözünürlüğündeki ön kamerası her ne kadar iyi görüntü kaydı yapabilse de, yüksek çözünürlüklü kameraya sahi üst seviye akıllı telefon modelleriyle baş etmekte zorlanıyordu.

Ömer Balk 11/06/2015
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER