iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Cep Telefonları Haberleri >

iPhone 6s Ailesi 12 Mega Piksellik Kamerayla Gelebilir

Sızdırılan son bilgilere göre Apple iPhone 6s modellerinin 12 mega piksel çözünürlüğündeki kameraya sahip olacağı iddia edildi.
Yazar: Ömer Balk 02/07/2015

Apple’ın Eylül ayında duyuracağı iPhone 6s modelleriyle ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Bu defa bilgilerin kaynağı fabrika içerisinden geldi. Apple’ın üretimlerini yapan Foxconn firmasını bilmeyen yoktur. Foxconn çalışanı iPhone 6s serisinin üretim şemalarını, Weibo üzerinden paylaştı. Sızdırılan bilgilere göre iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde 12 mega piksel çözünürlüğünde kamera yer alacak. Daha önceki sızıntılardaysa, kameranın 16 mega piksel çözünürlüğünde olacağı iddia edilmişti.

Sızdırılan dokümana göre iPhone 6s’in kamerası 4K video çekimi yapabilecek ve 240fps slow-motion video kaydı gerçekleştirebilecek. 16 mega piksellik kamera iddialı çok ciddiydi ancak Apple 16 mega pikselden istediği verimi alamayıp, optimizasyon yoluna gitmiş olabilir.

Sızdırılan bilgilere göre, N66 kodlu iPhone 6s ve N71 kodlu iPhone 6s Plus 2GB RAM ile birlikte gelecek. Ayrıca telefonda 5 mega piksel çözünürlüğünde ön kamera ve LTE Cat 6 modem de görev yapacak. iPhone 6 ve 6 Plus’ın yerini alacak olan modellerle ilgili olarak önümüzdeki günlerde daha fazla bilginin ortaya çıkacağı tahmin ediliyor. Telefonun son hali için Eylül’deki tanıtım etkinliğini beklememiz gerekiyor. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile ilgili bilgileri aktarmaya devam edeceğiz.

Ömer Balk 02/07/2015
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER