iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Cep Telefonları Haberleri >

iMessage Özelliği Nasıl Kapatılır?

iPhone modellerinin tamamını deneyip iPhone 5S'ten sonra "Artık değişiklik zamanıdır" diyerek Android'e geçmişseniz, eski telefonunuz başınıza bela olmadan önce yapmanız gereken işlerden biri iMessage özelliğini kapatmak olmalı.
Yazar: Can Arslan 29/06/2015

iMessage, Apple ürünleri kullandığınız sürece işinize yarayan ve kısa mesajların ücretlendirilmemesini sağlayan bir özellik olarak varlığını sürdürmüş olabilir, fakat telefonunuzu değiştirip Apple ürünü olmayan bir cihaz kullanmaya başladığınızda, size iMessage üzerinden gönderilen mesajları okuma imkanınız ortadan kalkmış oluyor ve uygulama çoğu zaman mesajı gönderen kişiye uyarı da vermiyor. Böyle bir durumda, size mesaj gönderen kişi merak içerisinde sizden haber bekleyebilir.

iMessage özelliğini 2 farklı yöntemle kapatabilirsiniz.

1- Telefon Hala Elinizdeyken iMessage Özelliğini Kapatmak

Şanslıysanız, henüz telefonu birine hediye etmeden ya da satmadan önce iMessage özelliğini kapatırsınız. Sizi "Şanslı" olarak nitelendirmemin nedeni, birçok insanın bu özelliği kapatmayı unutuyor olmasıdır.

Uygulamayı telefondan kapatmak için Ayarlar menüsü altında yer alan Mesajlar alt menüsüne girip, iMessage özelliğini pasifleştirmeniz yeterli olacaktır.

2- İnternet Üzerinden iMessage Özelliğini Kapatmak

Eski iPhone telefonunuza artık ulaşamıyorsanız, sizin için hala bir umut olduğunu öğrenmenizin zamanı geldi, çünkü bu değişikliği internet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

supportprofile.apple.com adresine gidip Apple kimliğinizle giriş yaptığınızda, önce "Edit Products" butonuna tıkladıktan sonra cihazın yanında beliren "x" işaretine tıklayarak eski Apple cihazınıza gidecek olan iMessage mesajlarını engelleyebilirsiniz.

Can Arslan 29/06/2015
Hem konuşmayı hem de yazmayı sever. Teknoloji hakkında yazıyor olsa da, teknolojiyi takip edemeyecek kadar yoğun bir şekilde gezebildiği bir hayat yaşamaya çalışıyor.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER