iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Konsol & PC Oyunları Haberleri >

IKEA’nın PC ve Mac Oyunu Yayınlandı

Höme Improvisåtion adlı PC ve Mac oyunu, çeşitli parçalardan oluşan IKEA mobilyalarını bir araya getirmeniz temasına dayanıyor.
Yazar: Ferhat Verdi 09/02/2015

İsveçli mobilya ve ev dekorasyonu mağazası IKEA, dünyanın birçok yerinde, müşterilerine ilginç kullanıcı deneyimleri yaşatıyor. Fikir aslında çok basir; örneğin devasa bir koltuğun 10 cm derinliğinde 1 metre uzunluğunda bir kutu halinde sunulduğu IKEA’da müşterilerin evlerine, iş yerlerine götürecekleri kutuları açıp, parçaları bir araya getirmeleri bekleniyor.

Büyük ilgi gören bu metod, kolay taşınabilirlik, kolay muhafaza gibi avantajlar sağlarken bir yandan da parçaların birleştirilmesi zamanı geldiğinde, tabiri caizse zorlu bir zeka oyunu şeklini alıyor.

Mobilya parçaları ile zorlu bir serüven

IKEA’nın mobilyalarının montaj aşamamasından ilham alan Höme Improvisåtion ise 4 kişi tarafından oldukça kısa bir süre zarfında geliştirilen bir PC ve Mac platformları oyunu. Oyunda temel fikir mobilyaları birleştirmek ve bunların odanın içerisinde konumlandırılmasını sağlamak.

Bir simülasyon yapısındaki evin içerisinde, kutuların açılması ve ardından da çıkan parçaların toplanarak birleştirilmesi şeklindeki Höme Improvisåtion, döndürme ve yana çevirme hareketleri ile monte etmekten ibaret bir oyun oynanışı sunuyor.

Görünürde kolay bir oyun deneyimi sunsa da işin aslı hiç de öyle değil. Parçaların birleştirilmesi için akıl yürütmek, doğru bir hamle dizisi üzerinden ilerlemek gerekiyor. Höme Improvisåtion’ın keyifli olduğu kadar zorlu da olmasının temelinde bu yatıyor.

IKEA’nın birbirinden ilginç mobilyalarını bir araya getirmenin zorluğundan yola çıkan oyunun en önemli artısı ise ücretsiz şekilde indirilebilir olması. PC ve Mac’e gelen oyunu aşağıdaki linke tıklayarak siz de indirebilirsiniz. Çoklu oyuncu desteğinin de olduğunu belirtelim. 

Keyifli oyunlar!

 

Ferhat Verdi 09/02/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER