iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Cep Telefonları Haberleri >

HTC One M9’un Yazılım Güncellemesi Yayınlandı

HTC, One M9 modeli için yazılım güncellemesi yayınlayarak, telefonun batarya ve kamera performansını geliştirmeye hazırlanıyor.
Yazar: Ömer Balk 11/06/2015

HTC’nin 2015 yılı amiral gemisi modeli One M9, şık tasarımıyla kullanıcılar tarafından büyük beğeni görüyor. Her ne kadar telefonun tasarımı beğenilse de telefonun kamerası ve bataryası için aynı şeyleri söylemek güç. One M9 kullanıcılarının şikayetlerinin başında özellikle bataryanın performansı geliyor.

HTC’nin kullanıma sunduğu 1.40.401.5 firmware güncellemesiyle birlikte, sıkıntıların önüne geçilmesi planlanıyor. Android 5.0.2 tabanlı güncelleme paketiyle, kameradaki otomatik pozlama dengesinin gelişecek. Düşük ışıkta ortaya çıkan noise ve blur problemlerinin de önüne geçecek olan güncellemeyle, daha temiz görüntüler elde edilebilecek.

Batarya ömrünün uzatılmasıysa, güç tüketiminin düşürülmesiyle sağlanacak. Cihazda en çok tercih edilen YouTube ve Facebook gibi uygulamalar, güncelleme paketiyle birlikte daha düşük güç tüketecek. Telefonun en çok şikayet edilen noktalarından ısınma problemine de bir çözüm sunan güncellemeyle, telefonun şarjdayken ısınması şikayetlerinin önüne geçilecek.

Güncelleme paketi bugünden itibaren, Avrupa, Afrika ve Ortadoğu bölgelerinde indirilebilecek. Amerika kıtasıysa güncelleme paketini önümüzdeki aydan itibaren alabilecek. HTC’nin merkezi Tayvan ise güncellemeyi almış durumda.

Ömer Balk 11/06/2015
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER