iştirakidir.

HP’den Laptop ve Telefon Şarj Edebilen Çanta

HP, dizüstü bilgisayar, akıllı telefon ve tabletleri şarj edebilerek günümüz teknolojisine ayak uyduran çanta üretti.
Yazar: Hakan Sülün 09/08/2016

Ürettiği dizüstü bilgisayarlarıyla bilinen HP firması, bu kez HP Powerup adlı sırt çantası aksesuarı ile karşımıza çıkıyor. Ancak HP Powerup, bildiğimiz sırt çantalarına pek de benzemiyor. Zira bu çanta, içerisinde yer alan 22.400 mAh’lik batarya ile dizüstü bilgisayar, tablet ve akıllı telefon gibi cihazları şarj edebilme özelliğine sahip.

Oldukça yüksek kapasitede bataryaya sahip olan çanta, ortalama bir HP dizüstü bilgisayarı tamamen şarj edebiliyor. İş tabletlere geldiğinde tam 3 defaya kadar şarj edebiliyor. Yalnızca akıllı telefon şarj edecekler ise pil ömrünü bitirmekten hiç korkmasınlar. Çünkü akıllı telefonları 10 defaya kadar şarj edebiliyor.

Olası aşırı ısınma senaryolarına karşı ısı sensörlerine sahip olan HP Powerup çanta, su geçirmeme özelliği sayesinde yağmurlu havalarda koruma sağlıyor. Ayrıca çantanın bataryasının saatte 84 watt’lık değere sahip olduğunu ve böylece havalimanlarına bir sıkıntı yaratmayacağına da belirtelim. Zira ABD’nin FAA (Federal Havacılık Kurulu) yönetmeliklerine göre el çantalarında saatte 100 watt değerini aşan batarya taşımak yasaktır.

HP’nin Powerup adlı bu yenilikçi sırt çantası, 1 Ekim tarihinde 199 dolardan satışa sunulacak.

Hakan Sülün 09/08/2016
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER