iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Cep Telefonları Haberleri >

Galaxy Note 7’in İpuçlarıyla Dolu İlk Resmi Videosu Yayınlandı

Samsung’un Galaxy Note 7 ile ilgili yayınladığı ilk resmi video, telefonun teknik özellikleriyle ilgili birçok ipucu barındırıyor.
Yazar: Hakan Sülün 29/07/2016

Samsung’un 2 Ağustos’ta düzenleyeceği Galaxy Note 7 tanıtım etkinliğine artık çok az bir zaman kaldı. Ancak firma yine de telefonla ilgili heyecanlandırıcı bilgiler vermekten geri kalmıyor.

Samsung, Güzey Kore tabanlı YouTube kanalı üzerinden Galaxy Note 7 ile ilgili ilk resmi videosunu yayınladı. Videoda telefonun kendisi ya da özelliklerinden net olarak bahsedilmese de öne çıkacak olası teknik özellikleriyle ilgili ipuçları alıyor.

Yeni Parmak İzi Okuma Teknolojisi

Video, ekran üzerine dokunan bir parmağın yakın çekim videosu ile başlıyor. Bu da cihazın parmak izi okuma teknolojisine sahip olabileceğini gösteriyor. Ancak geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Galaxy Note 5 modelinde ekranın altında yer alacak şekilde bir parmak izi okuyucusu zaten vardı. Galaxy Note 7’de ise öncekinden farklı olarak parmak izi okuma mekanizması, direkt ekranla bütünleşik olarak gelebilir.

Gelişmiş Ön Kamera

Görüntüler, karanlık bir odada selfie çekimi yapan bir kız ile devam ediyor. Bu da çok büyük bir ihtimalle Galaxy Note 7’nin ön kamerasının düşük ışıklı ortamlarda bile başarılı çekimler yapabileceği anlamına geliyor. Ayrıca kızın elinde ampul tutuyor olmasından, ön kamerada Flash özelliğinin eklenmesini de bekleyebiliriz.

Kavisli Ekran

Üçüncü sırada yer alan görüntü ise videonun okunması en zor ipuçlarından birini veriyor. Görüntüde yolun yokuş yukarı çıkıyor olması ve ilerinin görünmemesinden kaynaklı otomobilleri uyaran bir tabelayı görüyoruz.

Bu görüntüden aklımıza gelen tek ipucu; telefonun, Galaxy S7 Edge’deki gibi kavisli bir ekrana sahip olabileceği oldu. Lakin okuması zor bir ipucu olduğundan çok daha farklı bir şeyi de ifade ediyor olabilir.

Gelişmiş S Pen

Videonun ilerleyen bölümlerinde Korece bir kitaptaki bazı bölümlerin kalemle işaretlendiğini görüyoruz. Bu da çok büyük ihtimalle artık Galaxy Note serisi telefonların gelenekselleşmiş bir aksesuarı olan S Pen’i işaret ediyor. Dolayısıyla muhtemelen Galaxy Note 7’nin S Pen’i öncekilerden farklı olarak birkaç yeni özellikle gelecektir. Lakin bu özelliklerin ne olabileceğine dair net bir ipucu yer almıyor.

Su Geçirmezlik

Videonun belki de en belirgin ipuçlarından bir tanesi ise su geçirmezlik özelliği. Bir sahnede eski tip birkaç ev telefonu suyun içinde yavaşça batıyor ve bu da ihtimalle Galaxy Note 7’nin su geçirmeme özelliğine sahip olduğuna işaret ediyor.

Telefonun Adı

Son iki sahne ise telefonun adına dair ipuçları barındırıyor. İlk olarak yan yana dizilmiş “1, 2, 3, 4, 5” rakamları ve onların yanında duran bir soru işareti görüyoruz. Bildiğiniz üzere Samsung’un geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü phablet modeli Galaxy Note 5 olmuş ve bu yüzden bazı kesimler tarafından bu yıl Galaxy Note 6’nın tanıtılacağı düşülüyordu. Ancak firma büyük ihtimalle 6 rakamını tamamen es geçerek seri numarasını Galaxy S ile aynı tutmak 7’ye geçiş yapacak. Bu yüzden 5’den sonraki rakamın ne olduğuna soru işareti konmuş olabilir.

Video bir deftere “Note” kelimesinin yazılmasıyla son buluyor. Samsung Galaxy Note 7’nin heyecan verici bir telefon olacağı kesin. Telefonla ilgili ayrıntılı bilgileri tanıtımdan sonra aktaracağız.

Hakan Sülün 29/07/2016
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER