iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Cep Telefonları Haberleri >

Facebook’un Kullanıcı Sayısı 2 Milyara Koşuyor

Sosyal medya devi Facebook, hiçbir gerileme belirtisi göstermediği gibi, her geçen gün daha da büyüyen bir ağ haline geliyor.
Yazar: Hakan Sülün 28/07/2016

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım ağı olan Facebook, 2016 yılının ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. Sonuçlara göre firmanın dur durak bilmeyen büyüme hızı, çizgisini bozmadan daha da yukarılara çıkmaya devam ediyor. Rakamlara göre son çeyrekte 6,44 milyar dolarlık gelir ve 2,05 milyar dolarlık ciro etmeyi başaran Facebook, aynı zamanda geçtiğimiz yılın aynı çeyreğine oranla %59 oranla büyüme başarısını gösterdi. Raporun en çarpıcı ve ilginç olan bölümlerinden biri ise kullanıcı rakamları.

Facebook’un aylık aktif kullanıcı sayısı geçtiğimiz yıla kıyasla %15 oranında artarak 1,71 milyar kişiye ulaştı. Bu da bir başka deyişle Facebook’un tüm kullanıcıları bir araya gelip ülke kursa, 1,37 milyar nüfuslu Çin’den bile daha kalabalık olacağı anlamına geliyor. Ayrıca firmanın büyümesi bu hızla devam ederse yıl bitmeden kullanıcı sayının 2 milyarı bulması bekleniyor.

Bu rakamlar özellikle firmanın kurucusu olan Mark Zuckerberg için tam bir zafer anlamına gelse de, kendisi başarısını yalnızca sosyal medya platformu ile sınırlı tutmak istemiyor. Son yıllarda Facebook’un elde ettiği gelirlerle sanal gerçeklik, yüksek hızda kablosuz İnternet ve insansız hava araçları gibi konulara büyük yatırımlar yapılıyor.

Hakan Sülün 28/07/2016
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER