iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Bilgisayar & Program Eğitim Yazılımları Haberleri >

Çoklu Bağlantı Paylaşmak İçin Google Bookmarks’ı Kullanın

Birileriyle çok sayıda link paylaşmanız gerekiyorsa, bunları tek her bir sayfadan tek tek kopyalayıp yapıştırarak yapmak yerine, aslında çok daha hızlı bir yöntem sunan Google’ın yenilenmiş yer imleri (bookmarks) sistemini kullanabilirsiniz.
Yazar: Cenk Atlı 26/06/2015

Birileriyle çok sayıda link paylaşmanız gerekiyorsa, bunları tek her bir sayfadan tek tek kopyalayıp yapıştırarak yapmak yerine, aslında çok daha hızlı bir yöntem sunan Google’ın yenilenmiş yer imleri (bookmarks) sistemini kullanabilirsiniz. İşte paylaşmanız gereken bağlantıları tek bir yerde toplamanızın ve bunu herkese açık bir listeye dönüştürmenizin yolu:

Chrome tarayıcıda bir yer imi oluşturmak oldukça basit: Bunun için kaydetmek istediğiniz bir sayfadayken adres çubuğunun hemen sağ tarafında görünen yıldız işaretine tıklamalısınız. Bunu yaptığınızda bu eyleminizi onaylayan küçük bir açılır pencere göreceksiniz ve bu pencere üzerinden de onu bir klasöre ekleyebilirsiniz. Bu noktadan sonra, Klasöre Ekle seçeneğini seçin ve ardından zaten daha önceden ayarlanmış değilse beliren kutucuğa klasör adını yazın.

Dikkatlice seçtiğiniz bu link’leri başkalarıyla paylaşmak için ise Chrome menüsünden Yer İmleri’ni ardından Yer İmleri Yöneticisini seçin ve kullanmak istediğiniz klasöre tıklayarak açın. En yukarıda ‘Bu klasörü paylaş’ seçeneğinin olduğunu göreceksiniz ve burada ise size istediğiniz her yere koyabileceğiniz herkese açık bir URL verilecek. Söz konusu özellik aslında basit gibi görünse de üzerine düşeni çok hızlı ve kolayca gerçekleştiriyor ve çok sayıda linki düzenli bir biçimde rahatça paylaşmanızı sağlıyor.

Cenk Atlı 26/06/2015
Yeni teknolojileri ve bilim kurguyu yakından takip ediyor. Makinelerin insanlığı ele geçirmesinden endişe duysa da, onları yakından tanımanın her ihtimale karşı iyi bir fikir olduğunu düşünen yazar, cimri.com için özellikle akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarlar üzerine odaklanıyor.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER