iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Cep Telefonları Haberleri >

Çift Bataryalı Telefonla Tanışın

Android Lollipop işletim sistemini kullanan ve içerisinde 2 adet batarya bulunduran Gionee M5, görüntülendi.
Yazar: Ömer Balk 27/05/2015

Çinli akıllı telefon üreticisi Gionee’nin, Android Lollipop işletim sistemli yeni akıllı telefon modeli M5, sertifika alırken görüntülendi. Bildiğiniz gibi Çin sertifika kurumu TENAA, Çin pazarında satışa sunulacak tüm telefonları sertifikalandırıyor. Bu sertifika işlemi sırasında cihazlar detaylı bir şekilde kontrolden geçiyor. Bu kontroller sırasında görüntüleri sızdırılan Gionee M5 ise ilginç özellikleriyle dikkat çekiyor.

Android 5.1 Lollipop işletim sistemini kullanan Gionee M5, orta sınıfta yer alıyor. 5.5 inç boyutundaki 720p çözünürlüğündeki ekran AMOLED teknolojisi kullanılmış. Gücünü 5 çekirdekli 1.3GHz işlemciden alan Gionee M5, 2GB RAM ve 16GB dahili depolama alanı alanıyla desteklenmiş. 5 mega piksel çözünürlüğünde ön kamera ve 8 mega piksellik arka kamerayla dontılan telefon 152x76x8.6mm boyutlarında ve 213 gram ağırlığında.

Daha öncede çift bataryalı telefonlar piyasaya çıkmıştı. Android KitKat işletim sistemini kullanan Innos D600 gibi çift bataryalı modeller piyasaya çıktı. Ancak Gionee M5, Android Lollipop işletim sistemini kullanan ve çift bataryaya sahip ilk telefon modeli olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Uzakdoğu pazarında Gionee’nin iyi bir Pazar payına sahip olduğunu da unutmamakta fayda var.

Gionee M5 modeliyle iyi bir pazar payı yakalayabilirse, diğer markalarında çift bataryalı modellerini görebilme ihtimalimiz yüksek.

Ömer Balk 27/05/2015
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER