iştirakidir.

Casio EX-100PRO ile Çoklu Video

Casio’nun EX-100PRO modeli, SynchroShot uygulaması sayesinde bakın hangi özelliğe kavuşuyor.
Yazar: Ferhat Verdi 25/12/2014

İnce ve şık tasarımlı kompakt fotoğraf makineleri ile tanınan Casio, EX-100PRO modelinin ilginç özelliği ile dikkat çekiyor. Modern ve sofistike bir tasarıma sahip model, Android işletim sistemine sahip bir cihaza yüklenen SynchroShot adlı uygulama sayesinde ilginç bir özellik daha kazanıyor.

Video kaydında farklı bakış açıları

SynchroShot ile beraber yönetilebilen Casio EX-100PRO’da, aynı zamanda yedi farklı fotoğraf makinesi kontrol edilebiliyor. Böylelikle yan yana konulan Casio EX-100PRO’lar ile aynı anda video kaydı başlatılabiliyor. İlginç video kaydı görüntülerinin önünü açan bu yenilik sayesinde yedi fotoğraf makinesi kullanılıp çekim gerçekleştirilebilecek.

Yüksek hızlı eşleşme

SynchroShot uygulamasının yetenekleri de göz dolduruyor. 7 farklı fotoğraf makinesi ile 500 mikrosaniyede eşleşen SynchroShot, Bullet Time efekti gibi görüntüler sağlıyor.  Kompakt fotoğraf makinelerine getirdiği yenilikçi bakış açısıyla tanınan şirket,böylelikle farklılı çizgisini yine gözler önüne seriyor.

Diğer özellikleri

Casio EX-100PRO, 1/1.7 inç CMOS sensöre sahip. F/2.8 diyafram açıklığına sahip olan modelin ekranı da hareket edebiliyor. Ekran esnekliği ile beraber selfie çekimlerine de olanak tanıyan modelin video kaydındaki çözünürlüğü de Full HD.

Ferhat Verdi 25/12/2014
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER