iştirakidir.

Canon “G” Ailesini Genişletiyor

Yeni Canon G3X, 25X zoom ile birlikte geliyor. Canon cihazın çıkış tarihiyle ilgili ise henüz bir detay paylaşılmış değil.
Yazar: Ferhat Verdi 16/03/2015

Henüz tüm özellikleri netleşmeyen Canon G3X, piyasaya çıkış hazırlıkları yapan, ileri seviye kompakt fotoğraf makinesi. Ürün, bir zamanlar Sony F828, Nikon Coolpix 8800 gibi modellerle unuttuğumuz sınıfı yeniden canlandırmaya geliyor. G3X, 1inç tipteki sensörü ve 24-600mm zoom değerleriyle dikkat çekiyor.

Hedef cep telefonlarını yakalamak mı?

Yeni 1inç boyutlarındaki sensor artık bir çok kompakt ve aynasız fotoğraf makinesinde kullanılıyor. Cep telefonlarıyla birlikte daralan kompakt makinesi pazarını markalar artık görüntü kalitesine odaklanarak belli bir kesitin üzerine çıkmaya gayret gösteriyor gibi görünüyorlar.

20 megapiksel sensör

G3X’ün G7X’te olduğu gibi 20 megapiksel sensörle gelmesi bekleniyor.

Canon’un çıkış tarihiyle ilgili tam bilgi vermemesi cihazın hala üretim ve geliştirme aşamasında olduğunu gösteriyor. G3X büyük boyuttaki 1 inç sensörüyle profesyonel kameralara yakın arka planı rahatlıkla yok edebileceğiniz blur fotoğraflar verebiliyor.

Hedef ne?

Canon G3X, 2000 yılından beri devam eden, yüksek görüntü kalitesi ve detaylı özellikleriyle piyasada kendisine iyi bir yer edinen G serisinin yeni bir üyesi. Canon geçtiğimiz yıl G1X Mark II ve G7X ile G serisini genişletmişti. Yeni G3X ile birlikte şirketin G serisini daha da büyüterek Canon EOS kullanıcılarını da içine alacak şekilde geniş bir kullanıcı portfoyüne ulaşmayı hedeflediği görülüyor. Ürünle ilgili yeni bilgiler geldiğinde detayları paylaşacağız.

Ferhat Verdi 16/03/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER