iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Dizüstü Bilgisayar Haberleri >

Bilgisayarda Whatsapp Nasıl Kullanır?

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızı Android işletim sistemli bir cihaza dönüştürmek artık mümkün.
Yazar: Can Arslan 30/06/2015

Dünyanın açık ara en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın nasıl çalıştığını ya da ne işe yaradığını anlatmaya gerek olmadığını düşünerek, asıl merak edilen soru olan "Bilgisayardan Whatsapp kullanılabilir mi?" sorusuna cevap verelim istedik.

İlginç bir şekilde, neredeyse her mobil uygulamanın bir de masaüstü versiyonu mevcutken, Whatsapp'ta böyle bir seçenek yok. Bu nedenle, Whatsapp'ı farklı bir yöntemle bilgisayara kurmak gerekiyor.

Whatsapp'ı kurabilmek için, bilgisayarınızı, Google Play Store'u ve tabii ki Whatsapp'ı kandırmanız gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken ise, www.bluestacks.com adresine girip, uygulamayı indirmek olacaktır.

Whatsapp'ı bilgisayardan kullanabilmek için gerekli adımları şu şekilde sıralayabiliriz;

1- www.bluestacks.com adresine girip, uygulamayı indirin.

2- Uygulamayı indirdikten sonra, bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirin. Kurulum işlemi biraz uzun sürebilir, bu yüzden de sabırlı olmalısınız.

3- Uygulama kurulduktan sonra, çalıştırın ve herhangi bir Gmail hesabına ait (tabii ki size ait olan Gmail hesaplarından bahsediyorum) kullanıcı adı ve şifreyi girin.

4- Uygulama ekranı açıldıktan sonra, üstte yer alan arama alanına "Whatsapp" yazıp arama yaptığınızda, uygulamanın yer aldığı sayfa karşınıza çıkacaktır.

5- Google Play Store'da yer alan uygulamayı "Yükle" butonuna basıp, bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Whatsapp'ı kullanabilmek için, telefon onay kodu girişi gerekiyor ve bu nedenle, uygulamayı kurarken yakınınızda bir telefon bulundurmanızda fayda var. Aksi halde, kurulumunu yaptığınız Whatsapp uygulamasını kuramamış olursunuz.

Can Arslan 30/06/2015
Hem konuşmayı hem de yazmayı sever. Teknoloji hakkında yazıyor olsa da, teknolojiyi takip edemeyecek kadar yoğun bir şekilde gezebildiği bir hayat yaşamaya çalışıyor.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER